Англичанинът Кал Кръчлоу спечели предпоследното състезание за тази година в МотоГП. Той финишира първи в надпреварата за Голямата награда на Австралия, постигайки втора победа за сезона.

Втори финишира Валентино Роси, който стартира от 15-ата позиция. Маверик Винялес допълни почетната стълбичка от 13-ата стартова позиция. Той спечели оспорвана битка с Андреа Довициозо и Алиш Еспаргаро. Еспаргаро падна малко преди края на състезанието.

Снимка 259007

Световният шампион Марк Маркес тръгна първи, натрупа комфортна преднина и падна в средата на състезанието.

Това даде предимство на Кръчлоу пред Роси, който беше вече се придвижил в челото. Англичанинът запази и увеличи преднината си до 5 сек.

Ники Хейдън стартира за втори път в МотоГП тази година, завръщайки се в отбора на Репсол Хонда, а който спечели титлата през 2006-а година. Той замени контузения Дани Педроса. Хейдън падна след контакт с Джак Милър в последните обиколки.

Ники Хейдън е на земята

Ектор Барбера кара за отбора на Дукати на мястото на също контузения Андреа Яноне за втора поредна седмица.

Състезанието се проведе на намиращия се южно от Мелбърн - Филип Айлънд.