90+10′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Едюкейшън сити стейдиъм", гр, Ал Раян Зрители: 36 778
90+10′

КРАЙ НА МАЧА!

Южна Корея - Гана 2:3 в мач от Мондиал 2022

"Черните звезди" заблестяха на футболния небосклон след голяма драма с Южна Корея

Гана с безценен успех в група Н

90+8′
Снимка 597023

90+4′

ЧО! След като реферът Тейлър даде 10 минути продължение, Република Корея разполагаше с "цялото време на света", за да стигне до равенството. Шанс целта да бъде постигната се откри пред Ги Сунг Чо. Стрелецът вече виждаше как неговият хеттрик се фиксира, но вратарят на Гана - Зиги изби акробатично шут, насочен към близкия му ъгъл.

90′

10 минути продължение даде главният арбитър на срещата Антъни Тейлър.

87′

Ото Адо трябваше да направи принудителна смяна три минути преди края, когато Менса се контузи и така на негово място трябваше да се появява Абдулрахман Баба.

84′
Снимка 597046

82′

Александер Джику влиза вместо човека, който се разписа на два пъти през този мач - Мохамед Кудус.

80′

Уй Джо Хванг е време да подсили нападението на Южна Корея.

79′

Сулемана влиза в игра за Гана, а напускащият е Джордан Аю.

79′

Даниел Кофи-Кейре е време да замени Андре Аю.

79′

Денис Одой ще заздрави ганайската отбрана, а напускащият е Лампти.

78′
Снимка 597050

77′

Йонг Ким Гвон получава жълт картон.

75′

КОРЕЙЦИТЕ НЯКАК СИ НЕ ВКАРАХА! Селекцията на Пауло Бенто реагира като ужилена след получения гол за 2:3. В рамките на секунди азиатците можеха отново да стигнат до равенството, но сътвориха три пропуска. Първо Хо не сполучи от фаул заради добрата намеса на Зиги. След това Сон не съумя да прокара топката между купа от ганайски играчи, а като за капак добре насочен шут на Ким беше изчистен на голлинията от Салису.

74′

Тарик Лампти нарушава правилата срещу Сон, заради което получава жълт картон.

70′
Снимка 597045

67′

ГОООЛ ЗА ГАНА! 2:3! КУДУС! Нямаха край обратите в този двубой и малко след корейската радост, последва такава и за ексцентричните ганайци. Подаване от крилото имаше за финален адресат Иняки Уилямс. Баскът обаче се размина малко комично с топката, което пък се оказа добре дошло за дебнещия Мохамед Кудус. Звездата на Аякс отигра топката без подготовка и с плътен изстрел по земя хвана в крачка Ким за 2:3!

60′

ГОООЛ ЗА РЕПУБЛИКА КОРЕЯ! 2:2! ГИ СУНГ ЧО! Но Ги Сунг Чо тепърва започваше! Нападателят се нуждаеше само от още 180 секунди, за да сътвори и частичния обрат в Ал Раян. Този път непримиримост демонстрира Сон, който затрудни, но все пак намери Ким. Топката излизаше почти в аут, но крайният бранител съумя да центрира към далечната греда. В тази зона ганайците тотално забравиха за Чо, който нетипично за азиатец демонстрира изключителна физическа мощ и почти върху гърбовете на Салису и Самед, безкомпромисно направи 2:2.

57′

ГООЛ ЗА ЮЖНА КОРЕЯ! 1:2! ГИ СУНГ ЧО! Напълно заслужено, с оглед показваното след паузата, Южна Корея се върна в мача с попадение за 1:2. Резервата На Хо демонстрира бърза мисъл и веднага се възползва от лошото позициониране на отсрещния му опонент Тарик Лампти. Последва прецизно центриране, което се превърна в гол от Ги Сунг Чо, изпреварил Мохамед Салису.

Снимка 597047

57′

Промяна в състав на Южна Корея. Лий се появава на терена. Напуска Чанг.

50′

ЧО! Южна Корея най-сетне напомни за себе си в атака, като стражът на Гана трябваше да спасява чисто голово положение в 50-ата минута. Ги Сунг Чо получи центриране от фланга, а №9 от състава на символичните домакини насочи умело с глава. Той видя обаче само перфектната намеса на Ати-Зиги.

47′
Снимка 597024

47′

На полувремето Пауло Бенто направи рокада, като извади имащия картон Йонг за сметка на Хо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ЕТО КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+6′

ПОЧИВКА!

45+1′

ПАРТЕЙ! Центриранията на Джордан Аю видимо бяха нещото, което тормозеше най-много несигурните корейци. Малко преди паузата, №9 на Гана завъртя кълбото от корнер, като острата топка без малко не беше превърната в трети гол от Томас Партей, който не намери мрежата от непосредствена близост с глава.

42′

Допуснатите попадения принудиха корейците да забравят за тактическа дисциплина, а все по-често да атакуват хаотично опонента си от Африка. Лидерът Сон залагаше на индивидуални рейдове, които естествено нямаше как да му донесат желания успех.

35′
Снимка 597051

33′

ГОООЛ ЗА ГАНА! 0:2!!МОХАМЕД КУДУС! Африканците направиха още по-комфортна позицията си в този двубой, след като в 33-ата минута удвоиха своята преднина. Джордан Аю свърши прекрасна работа, след като с перфектно центриране внесе огромна доза напрежение в защитата на Република Корея. Мин Джае Ким изпусна зад гърба си Мохамед Кудус, който съвсем леко отклони топката с глава, за да се окаже тя в мрежата на азиатците за втори път.

30′
Снимка 597025

27′

Ву Йонг Йонг задържа съперник и получава официално предупреждение.

23′

ГООЛ ЗА ГАНА! 0:1! МОХАМЕД САЛИСУ! На стадион "Едюкейшън Сити" стана интересно, след като Гана нанесе своя голов удар, може би с първото си по-дълго задържане в полето на противника. Мохамед Кудус центрира топката от фаул, а пред вратата на Ким се образува страховито меле. Там най-съобразителен се оказа централният бранител Мохамед Салису, който от няколко метра се разписа за 0:1. Радостта му обаче за няколко минута бе поставена под съмнение, защото редовността на гола се прегледа от ВАР. Причината беше играта с ръка на Андре Аю малко преди попадението. В крайна сметка Антъни Тейлър и помощниците му прецениха, че в действията на стрелеца няма умисъл и така "черните звезди" официално поведоха в резултата.

21′

Даниел Амарти удари с лакът Ги Сунг Чо, заради което получава жълт картон.

17′

СПОРНО! Корейците поискаха дузпа в своя полза с настъпването на 17-ата минута, когато топката срещна ръката на позиционирания на първа греда Лампти. Антъни Тейлър обаче не обърна внимание на азиатските брожения и даде знак играта да продължи.

5′

Позитивният старт вдъхнови играчите на Република Корея, изпълнили поредица от корнери в рамките на минути. Те обаче така и не доведоха до пробив в защитата на добре организираната ганайска защита.

Снимка 597026

3′

Южна Корея стартира очаквано, приемайки играта в своята половина. Гана се нагърби с това да бъде отборът, който да гради и създава голови положения. Въпреки това, по-опасното такова отиде в актива на азиатците. Хьон Мин Сон се оказа на отлична позиция по фланга, след което отправи успоредно на голлинията подаване за Ги Сунг Чо. В решителния миг обаче нападателят не съумя да отиграе ситуацията, защото качествено беше блокиран от Мохамед Салису.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′
Уругвай - Южна Корея 0:0 в мач от Мондиал 2022

Предпазливите Уругвай и Южна Корея не намериха път към гола

Двукратните световни шампиони удариха две греди в дебютния си мач на Мондиал 2022

1′
Португалия - Гана 3:2

Португалия оцеля в шеметен сблъсък срещу Гана

Вижте подробности

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 597029

1 Сьонг Гю Ким 1. Лаурънс Ати-Зиги
15. Моон Хван Ким 18. Даниел Амарти
4. Мин Джае Ким 4. Мохамед Салису
24. Ю Мин Джо 8. Даниел Кофи-Кейре
26. Мин Кю Сонг 6. Елиша Овусу