90+5′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Раян Стейдиъм", гр. Доха Зрители: 25 677
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Япония - Коста Рика 0:1 в мач от Мондиал 2022

Коста Рика открадна самурайския меч на японците, посичайки ги за изненадваща победа на Мондиал 2022

В група Е става много интересно

90+4′

Джоел Кембъл бива заменен, а в оставащите минути в действие ще видим Даниел Чакон.

90+3′

Ватару Ендо получава жълт картон заради тактическо нарушение.

89′
Снимка 596862

88′

НАВАС! Оттук насетне пред вратата на Коста Рика стана горещо. В 88-ата минута Кейлор навас се оказа големият герой за своите, след като Морита стреля от непосредствена близост, но стража на ПСЖ отрази с вещина. След това ветеранът действа смело и при разразилото малко пред неговата голлиния меле.

88′

Салас ще подсили отбраната на Коста Рика, а излизащият е Селсо Борджес.

84′

Гневният Итакура получава жълт картон.

82′
Снимка 596865

82′

Такуми Минамино веднага влиза в игра, а замененият в срещата ще е Юки Сома.

81′

ГОООЛ ЗА КОСТА РИКА! 0:1! ФУЛЪР! Голямата изненада настъпи девет минути преди края, когато може би с първия си точен удар за целия мач, Коста Рика поведе в резултата. Крилото Кейшър Фулър се бе включил в атака, а активността му беше уважена с извеждащия пас на Елцин Техеда. Изстрелът на №4 се отклони леко в тялото на Итакура, а това се оказа достатъчно несигурният Гонда да бъде преодолян за 0:1!

71′

Франсиско Калво получава жълт картон, заради който ще пропусне последния мач в групата.

70′

В 71-ата Януя Ито се понесе в предни позиции и елиминира Франсиско Калво. Крилото на Рейм оставаше сам срещу Кейлор Навас, но в последния момент беше съборен пред наказателното поле от опитния бранител на „лос тикос“.

67′

Крилото на Реймс Януя Ито влиза в игра, а мачът свършва за Доан.

66′
Снимка 596868

65′

Джевисон Бенет ще поведе атаката на Коста Рика, а замененият е Антъни Контрерас.

65′

Агуейра е време да влезе в игра, а към скамейката поема Жерсон Торес.

63′

В 63-ата минута Япония получи изгодна възможност да отбележи от статично положение. Юки Сома изпълни пряк свободен удар, но освен стената, прехвърли и горната греда над Кейлор Навас.

Снимка 596867

62′

Мики Ямане ще бъде заменен от №9 Митома.

61′

Селсо Борджес направи нарушение на границата на наказателното поле, за което получава картон.

54′

Последваха нови силни атаки на "самураите", които придобиваха нужната острота и увереност най-вече чрез Рицу Доан. Кейлор Навас обаче не допускаше да бъде преодолян.

47′

ШАНС ЗА ЯПОНИЯ! Рокадите в редиците на "самураите" бързо дадоха ефект, като в 47-ата минута за първи път някой от двамата вратари се наложи да действа решително. Хидемаса Морита отправи силен шут от средна дистанция, който с една ръка бе блокиран от Кейлор Навас.

Снимка 596866

46′
Снимка 596857

46′

На полувремето Хаджиме Мориясу предприе две смени. Ветеранът Юто Нагатомо беше заменен от Ито, докато нападателят Такума Асано замени водещия атаката до този момент Уеда.

46′

Хриоки Ито заменя Юто Нагатомо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ПОЧИВКА!

42′

След серия от нарашушения, Ямане от Япония получава жълт картон.

41′

Антъни Контрерас влиза тежко в краката на съперник и получава картон.

39′
Снимка 596856

38′

Ватару Ендо стреля от границата на наказателното поле, но ударът не се превърна в сериозна заплаха за вратаря, след като беше блокиран от защитник.

34′

В 34-ата минута Коста Рика организира малко по-продължителна атака, която завърши с много нетипичен изстрел с външен фалц от Кембъл, който обаче мина високо над горната греда на Гонда.

26′

Тактическото надлъгване между двата състава продължава, все още няма нито едно чисто голово положение в двубоя от Мондиал 2022.

18′
Снимка 596854

13′

Нещо по-различно от Япония видяхме в 13-ата минута, когато Ритцу Доан проби по фланга и отправи остро подаване, успоредно на голлинията. В тази зона обаче нямаше атакуващ футболист на "самураите", който да отправи може би голов удар.

11′

В началото двата тима пробваха да се матират по еднотипен начин. Тънките пасове зад гърба на вражеската отбрана обаче не минаваха, а вратарите Гонда и Навас умело пресичаха всяка една подобна възможност.

7′
Снимка 596853

3′

Япония не изгуби излишно време, а моментално реши да подложи под напрежение своя опонент. Не бяха изминали и две минути, когато "самураите" изпълниха поредица от корнери, които с мъка биваха отразени от защитата на Коста Рика.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА!

1′
Япония - "самураите" са готови за тежка битка в Катар

Азиатците се славят като най-дисциплинирания състав в света

1′
Коста Рика - "Лос тикос" хвана последния влак за Катар

Костариканците спечелиха последната квота за Мондиала

1′