90+6′
Турнир: Световни първенства Стадион: Международен стадион „Халифа“, гр, Ал Раян Зрители: 41 666
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Япония - Испания 2:1 в мач от група Е на Мондиал 2022

Япония с ново футболно чудо! "Самураите" и засрамена Испания продължават към осминафиналите

"Самураите" ще имат за съперник Хърватия, а "Ла Фурия" - Мароко

89′

ГОНДА! Две минути преди края испанците най-сетне се добраха до голови положения. Опитният страж Гонда обаче се оказа герой за своите, след като в рамките на секунди той първо отрази удар от средна дистанция на Асенсио, а после се справи очи в очи срещу Дани Олмо.

87′
Снимка 597656

86′

Ао Танака приключва големия двубой за себе си и Япония като цяло. Влзиза Ендо.

79′

Оттам насетне испанците започнаха да владеят топката в над 85% от времето, но до опасни положения пред Гонда не се стигаше.

73′
Снимка 597658

70′

АСАНО! В мига, когато Испания научи новината, че Германия губи от Коста Рика и по този начин "Ла Фуря" временно е сред отпадащите от Световното, можеше да се окаже още по-лош. Митома демонстрира скорост по крилото, след което пусна отличен пас за Асано, но завършващият удар на резервата този път се оказа неточен.

68′

Томиясу влиза в игра, а напуска креативният халф Даичи Камада.

67′

Ансу Фати ще подсили атаката на Испания вместо Гави.

67′

Опитният Жорди Алба е призован да спасява своите, заменя Балде.

64′
Снимка 597640

63′

Дайцен Маеда напуска терена, а на него е време да се появи Такума Асано.

57′

Луис Енрике моментално реагира на случилото се, като в игра вместо Уилямс се появи Феран Торес.

57′

Марко Асенсио влиза в игра за сметка на Алваро Мората.

53′

ГОООЛ ЗА ЯПОНИЯ 1:2!! ТАНАКА! "Самураите" не спряха и още със следващата си атака сътвориха сензационния обрат. Появилият се след паузата Митома догони топката и я изпрати за Танака, който пред голлинията хвърли в шок и ужас многомилионните испански звезди. Радостта му светкавично беше отнета, тъй като реферът Виктор Гомеш реши, че кълбото е преминало в аут секунди преди подаването на Митома към голмайстора. Взетото решение от южноафриканеца обаче беше коригирано от ВАР, след като технологията прецени, че макар и с милиметри, топката не е напуснала игрището с целия си обем, което превърна и в редовен втория гол на азиатците.

Снимка 597657

48′

ГООЛ ЗА ЯПОНИЯ! 1:1! ДОАН! Подобно на мача с Германия, японците излязоха като преобразени за началото на втората част. На испанските футболисти сякаш не им се вярваше, че могат да последват съдбата на Бундестима, но това се случи! Възпитаниците на Хаджиме Мориясу тръгнаха "на нож" и с жестока преса накараха Симон и Балде да сгрешат фатално. Това позволи на резервата Доан да отправи шут от границата на наказателното поле, който се оказа неспасяем за баския страж и така паритетът беше възстановен 1:1.

Снимка 597652

46′
Снимка 597631

46′

На полувремето испанците осъществиха изненадваща смяна. Може би заради контузия, терена напусна Аспиликуета, докато на негово място се появи Дани Карвахал.

46′

Ритсу Доан се поява в игра, за да замени неубедителния Кубо.

Снимка 597637

46′

Митома влиза в игра за сметка на ветерана Нагатомо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

Нико Уилямс подсказа, че включването му сред титулярните 11 на Испания изобщо не трябва да се счита за изненада, след като пореден негов успешен пробив по фланга завърши с удар от малък ъгъл, който в крайна сметка излезе в корнер.

44′

Шого Танагучи получава официално предупреждение заради фаул срещу Гави.

43′
Снимка 597636

42′

Испанците се възползваха от празно пространство в 42-ата минута, през което Олмо проби и опита изстрел. В решаващия миг обаче на пътя на топката застана Хидемаса Морита, който може би отърва "самураите" от голяма беля.

38′

Ko Итакура получава първия жълт картон в срещата.

34′

Вратарят на "фуриите" Унай Симон си поигра с огъня в 34-ата минута, когато на няма и метър пред своята голлиния реши да финтира Маеда, което за една бройка не се оказа и фатална негова грешка.

25′
Снимка 597633

21′

Алваро Мората беше близо до това да реализира второто си попадение за вечерта, след като получи кълбото малко пред полето на японците и с минимален брой докосвания отправи тежък шут, който все пак беше отразен от Гонда.

20′

Футболистите на Япония моментално искаха да дадат подобаващ отговор на испанското предизвикателство, но европейците ги контрираха със страхотна висока преса, която оставяше в миманса дори и минималните наченки на офанзивни действия от Кубо и компания.

11′

ГОООЛ ЗА ИСПАНИЯ! 1:0! АЛВАРО МОРАТА! Без особени трудности, националите на Испания стигнаха до откриващото попадение в 11-ата минута. Продължителна атака на Ла Фурия завърши с центриране на Сесар Аспиликуета. Алваро Мората беше оставен непокрит в японското поле, а наказанието за подобно провинение е ясно - гол за селекцията на Лучо Енрике!

Снимка 597639

10′

Алваро Мората стана автор на първия точен изстрел в мача, след като насочи с глава след центриране от корнер, но Гонда беше сигурен и улови.

7′

За разлика от мача с Коста Рика, където трябваше да диктуват играта, японците се чувстваха изцяло в свои води срещу испанските фаворити. "Самураите" очакваха своите мигове на контраатака и такъв дойде още в седмата минута, когато азиатците "преляха" бързо в офанзивен план, а изстрелът на Камада намери външната част на мрежата.

Снимка 597632

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′
Селекционерът на Япония: Очакваме положителен резултат срещу Испания

Не искаме да бъдем критикувани, коментира Хаджиме Мориясу

1′
Мората: Луис Енрике ме защити, когато цяла Испания беше срещу мен

"Беше до мен"

1′

ПРОСЛЕДЕТЕ НА ЖИВО И ДРУГИЯ МАЧ ОТ ГРУПАТА!

Коста Рика - Германия 2:4, (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

1′