120′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Джануб Стейдиъм", гр, Ал-Уакра Зрители:
120′

КРАЙ НА ТОЗИ ДРАМАТИЧЕН МАЧ!

Хърватия победи Япония в мач на осминафинал

Приказката на Япония приключи! Хърватия надделя над "самураите" след дузпи

Вижте подробности

120′

МАРИО ПАШАЛИЧ Е ТОЧЕН! ХЪРВАТИЯ ПРОДЪЛЖАВА КЪМ ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ!

120′

Мая Йошида пропуска!

120′

Такуи Минамино пропуска!

120′

Никола Влашич е точен!

120′

Каору Митома пропуска!

120′

Марсело Брозович е точен!

120′

Такума Асано е точен!

120′

Марко Ливая пропуска!

119′

КРАЙ НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ! СЛЕДВАТ ДУЗПИ!

116′

Жълт картон за Борна Баришич.

106′

Марко Ливая заменя Анте Будимир.

106′

Иван Перишич напуска и на неговата позиция ще играе Мислав Оршич.

105′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

105+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

Снимка 598214

104′

Митома! Крилото преодоля куп играчи, след което отправи мощен удар и накара Доминик Ливакович да демонстрира класата си.

99′

Никола Влашич се появява на мястото на Матео Ковачич.

99′

Ловро Маер заменя Лука Модрич.

91′

НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

90′

КРАЙ НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ! Ще гледаме продължения.

88′

Матео Ковачич си изкара жълт картон.

87′

Такуи Минамино заменя Рицу Доан.

77′

Хубав рейд на Иван Перишич за малко да удвои аванса на съотборниците му, ала рикошет в противников играч го лиши от втори гол.

75′

Даичи Камада излиза от игра, за да влезе Хироки Сакай.

Снимка 598202

68′

Марио Пашалич се появява на мястото на Андрей Крамарич.

64′

Каору Митома заема мястото на Юто Нагатомо.

64′

Даизен Маеда е заменен от Такума Асано.

62′

Импулс в отбора на "шахматистите! Фамозен удар на Лука Модрич от сериозна дистанция затрудни Шуичи Гонда.

Снимка 598203

62′

Бруно Петкович е заменен от от Анте Будимир.

61′

Рицу Доан бързо можеш да изведе отново "самураите" напред в резултата, провокирайки качествено спасяване на Ливакович.

55′

ГООЛ ЗА ХЪРВАТИЯ! Селекцията на Златко Далич заигра по-агресивно и закономерно изравни резултата. Деян Ловрен намери с изящен пас Иван Перишич, а нападателят надскочи защитата на Япония и с изключително изпълнение матира Гонда.

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

43′

ГООЛ ЗА ЯПОНИЯ! Футболистите на Хаджиме Мориясу разиграха заучено положение, което внесе смут в отбраната на Хърватия. Даизен Маеда се измъкна от персоналния си пазач, възползва се от добро подаване на Мая Йошида и успя да запише името си сред голмайсторите.

41′

Каква възможност! Даичи Камада бе изведен по съвършен начин на стрелкова позиция, пробва да се разпише, ала изстрелът му прелетя високо над напречната греда.

35′

Символичните домакини постепенно започнаха да разиграват по-спокойно, докато съперникът им очевидно дебне за грешка, разчитайки на контраатаки.

Снимка 598205

25′

"Шахматистите" определено са по-активния отбор в мача и на няколко пъти осъществиха опасни атаки, които не бяха оползотворени.

15′

Владеене на топката: Япония: 29%, Хърватия: 71%.

8′

Фрапантна грешка допусна съставът на "самураите", която можеше да се окаже фатална! Иван Перишич отне топката на бранител, устреми се към вратата и стреля, но стражът Гонда се отчете с добра намеса и не му позволи да отбележи.

Снимка 598206

2′

Първи шанс за Япония! Централният защитник Танигучи получи центиране в наказателното поле, извиси се над всички и нанесе удар с глава, който премина встрани.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

2. Мики Ямане 26. Кристиян Якич

Япония и Хърватия излизат един срещу друг в мач от 1/8-финалите на Мондиал 2022. Срещата на стадион "Ал Жануб" в Ал Уакра започва в 17:00 часа.

Япония оглави най-тежката група на Световното в Катар, като бе в компанията на Испания, Германия и Коста Рика. Азиатците записаха победи с резултат 2:1 срещу "Ла Фурия" и Бундестима и загубиха от Коста Рика с 0:1.

Кай Хаверц засипа с похвали отбора на Япония

Нападателят също така не скри разочарованието си от отпадането

Наистина малко странни за обяснение резултати, но Япония показа дух и воля за победа, които ще им са нужни и срещу хърватите. Азиатският тим няма суха мрежа в последните си четири двубоя, така че трябва да подобри играта си в защита, за да има по-добри шансове за класиране на 1/4-финалите.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Само три отбора приключиха груповата фаза без поражение и един от тях е Хърватия. Тимът запази две сухи мрежи при нулеви равенства с Мароко и Белгия.

Далич: Бог да благослови Модрич и му дава още много години живот

"Той е нашият капитан"

В последния кръг "шахматистите" се нуждаеха от точка и я взеха срещу "червените дяволи", след като Лукаку изпусна четири чисти голови възможности. Единственият успех за Хърватия дойде с гръмкото 4:1 над Канада и то след пълен обрат над противника.