Украйна продължава да показва различни лица в световните квалификации за Мондиал 2022. След престижното реми срещу световния шампион Франция, наивно изпуснатата победа срещу Финландия, тази вечер селекцията на Андрий Шевченко се издъни срещу Казахстан.

Двубоят в Киев трябваше да завърши с резонен успех за домакините, но в крайна сметка "жълтите" трябваше да се задоволят с трето равенство.

Франция спечели гостуването си на Босна и Херцеговина с 1:0 в световна квалификация

Босна, без Петев, падна в плен на световния шампион

Гризман донесе победата за Франция

Звездата на Гент - Роман Яремчук се разписа в средата на първото полувреме, когато се възползва от асистенцията на украинския лидер Олександър Зинченко.

Казахстан обаче се пребори геройски за точката на стадион "Олимпийски". Момчетата на Талгат Байсуфинов дочакаха своя момент в 59-ата минута. Азат Нургалийев намери с технично отиграване Серикзан Мужиков, който с премерен удар от границата на наказателното поле не остави шанс на младия Анатоли Трубин.

До края домакините иска дузпа за предполагаемо нарушение срещу Артем Довбик, но реферът даде знам играта да продължи.

УКРАЙНА - КАЗАХСТАН 1:1

1:0 Яремчук (20"), 1:1 Мужиков (59")