90+10′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Едюкейшън сити стейдиъм", гр, Ал Раян Зрители:
90+10′

КРАЙ НА МАЧА!

90+8′

ГООЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Не! Антоан Гризман промуши топката сред куп играчи и възстанови паритета. Съдията първоначално призна попадението, след което получи сигнал и отиде да прегледа ситуацията на ВАР. Впоследствие установи, че нападателят е бил в положение на засада и отмени гола.

88′

Стражът на Тунис Аймен Дахмен се отличи с качествена намеса, отрязявайки изстрел на Килиан Мбапе. Непосредствено след това, Коло Муани също стреля от сериозна дистанция, не успявайки да възстанови паритета.

Снимка 597405

85′

Непрестанна канонада от удари нанасят "петлите", които днес не съумяват да ги оползотворят.

83′

Енис Слиман е заменен от Али Абди.

79′

Край на срещата за Матео Гендузи, тъй като е заменен от Осман Дембеле.

75′

Владеене на топката: Тунис: 43%, Франция: 57%.

Снимка 597413

74′

Гилан Шалали заменя Бен Ромдан.

73′

Футболистите на Дешан определено разочароват с представянето си и той извършва поредна офанзивна смяна. Антоан Гризман заменя Юсуф Фофана.

63′

Дидие Дешан реагира! Килиан Мбапе се появява на мястото на Кингсли Коман.

Снимка 597404

63′

Адриен Рабио заменя Жордан Верету.

63′

Уилям Салиба влиза в игра, за да смени Рафаел Варан.

60′

Голмайсторът Уахиб Хазири е заменен от Исам Джебали.

57′

ГООЛ ЗА ТУНИС! Услията на "орлите от Картаген"  заслужено се увенчаха с успех. Нападателят Уахиб Хазири осъществи великолепен рейд, преминавайки през бранителите на Франция и по aкуратен начин разпечата вратата на Манданда.

52′

Възпитаниците на Жадел Кадри продължават да са по-настъпателни в атаките си. Айса Лайдуни навлезе в наказателното поле на "петлите" и пробва да отбележи. За негово съжаление изпълнението му не бе ефективно.

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

35′

Хазири! Звездата на отбора на Тунис опита чрез силен удар от движение да се разпише, ала Манданда запази спокойствие и изби топката.

30′

Енис Слиман остана непокрит в наказателното поле, след което получи пас отляво и стреля слабо, без да затрудни Манданда.

Снимка 597406

28′

Първият жълт картон в срещата е за Вайди Кешрида.

24′

Добра възможност за "петлите! Кингсли Коман овладя подаване в наказателното поле на противника и отправи изстрел, който обаче се оказа неточен.

18′

Двата отбора действат агресивно и понястоящем не допускат опасни ситуации пред вратата си.

Снимка 597390

8′

Гол за Тунис! Не! Символичните домакини получиха пряк свободен удар. Последва центриране и играч на " картагенските орли " с глава преодоля Манданда, но попадението беше отменено заради засада.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 597376

16.Аймен Дахмен (В) 16. Стив Манданда (В)
18. Гилан Шалали

Франция и Тунис се сблъскват един срещу друг в мач от група "D" на Световното първенство в Катар. Срещата ще се проведе на стадион "Едюкейшън Сити" и започва в 17 часа.

"Петлите" имаха много проблеми с контузии, които започнаха преди Мондиала и продължиха след неговото начало. Отборът обаче се справя отлично и записа две победи. След успеха с 4:1 над Австралия дойде победата с 2:1 над Дания, при която с два гола се отчете Килиан Мбапе. Освен това тимът на Дидие Дешан играе футбол, който радва окото.

Дешан ще има възможност да даде почивка на част от основните си играчи, тъй като отборът си е осигурил класиране за следващата фаза и почти сигурно ще завърши на първо място в групата. Той може да бъде изместен от върха само от Австралия, но преди последните срещи изоставането на "кенгурата" в головата разлика е шест попадения.

Австралия - Дания: 1:0 (Развой на срещата по минути)

Нищо освен победа не устройва Дания в мача срещу австралийците

Отборът на Жадел Кадри има една точка след първите си два мача. След нулево равенство с Дания и загуба с 0:1 от Австралия шансовете на тима да продължи в следващата фаза са минимални. Африканците имат нужда от победа над Франция и благоприятно развитие в другия мач.

За бившата френска колония Тунис мачът ще е по-специален. Десет от националите на африканския тим са родени във Франция. Някои от тях бяха младежки национали на "петлите", а двама са с двойно гражданство.