90+10′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Бейт", гр, Ал-Кхор Зрители: 57654
90+10′

КРАЙ НА МАЧА! Франция изхвърли Англия и се изправя срещу Мароко на 1/2 финалите на Световното първенство!

Франция победи Англия с 2:1 на Световното първенство

В епичен сблъсък, достоен за финал - Франция победи и изхвърли Англия от Световното първенство!

Драма на "Ал Бейт"

90+7′

Джон Стоунс бе заменен от Грийлиш

90′

Осем минути добавено време

85′

Фодън бе заменен от Маркъс Рашфорд

84′

Какъв пропуск! Кари Кейн стреля високо над вратата и пропусна златен шанс за Англия, за да изравни.

Снимка 598966

81′

Дузпа за Англия! Маунт бе изблъскан в гръб от Ернандес. Реферът прегледа сам ситуацията и реши да отсъди 11-метров наказателен удар - втори за "трите лъва" в този мач!

79′

Букайо Сака бе заменен от Рахим Стърлинг

79′

Джордан Хендерсън бе заменен от Маунт.

79′

Дембеле отстъпи мястото си на Коман

78′

ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Само минута след като се отличи с пропуск, Оливие Жиру се реваншира по безценен начин. При късо изпълнение на корнер, Гризман намери с отлично центриране Жиру, който с глава прониза Пикфорд за 1:2.

77′

Дембеле свали с глава за Оливие Жиру, който шутира от близка дистанция, но Джордан Пикфорд се намеси по брилянтен начин.

70′

Хари Магуайър отскочи и намери топката на голяма височина, на опита му обаче липсваше малко повече точност и той се отби от лявата греда.

55′

Шанс за "петлите"! Адриен Рабио бе изведен сам срещу Джордан Пикфорд. Халфът на "петлите" шутира, но стражът улови.

53′

ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! Хари Кейн разстреля от бялата точка мрежата на Лорис с бомбен шут - 1:1!

Снимка 598963

52′

Дузпа за Англия! Сака бе фаулиран от Чуамени и реферът беше непоколебим - 11-метров наказателен удар за "Трите лъва"!

48′

Белингам имаше чудесен шанс да изравни след като стереля мощно, но Лорис изби с върха на пръстите си.

Снимка 598962

47′

Жълт картон за Дембеле

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+4′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

4 минути добавено време на първата част!

42′

Жълт картон за Гризман след нарушение срещу Уокър.

40′

Усман Дембеле отклони за Тео Ернандес, а той центрира към Килиан Мбапе, но звездата от ПСЖ стреля неточно.

28′

Шанс за Англия! Удар от дистанция на Хари Кейн, Лорис изби в корнер. Фодън изпълни, получи се коварно разбъркване, но нямаше кой да засече и да насочи топката във вратата.

Снимка 598961

26′

След борба между Дайо Упамекано и Хари Кейн, нападателят на Англия падна и поиска дузпа, въпреки че имаше съмнения дали нарушението е в наказателното поле. Съдията даде знак играта да продължи, ВАР се намеси и потвърди решението му.

Снимка 598960

23′

"Трите лъва" опитват да пресират. Хари Кейн се бори яросно в нападение, но до момента головите положения пред Лорис липсват...

17′

ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ! След постепенна атака, "петлите" успяха да излязат напред в резултата!  Мбапе напредна опасно отляво, навлезе навътре, комбинира с Усман Дембеле, който бе затворен от бранител на Англия по десния фланг и намери Антоан Гризман. Той продължи към Орелиен Чуамени, който от далечна дистанция не се поколеба и стреля в левия ъгъл за 0:1!

Снимка 598958

11′

Мбапе проби отдясно, намери Усман Дембеле, който центрира към Оливие Жиру. Нападателят стреля с глава, но Джордан Пикфорд се намеси и отрази.

8′

Много битка в първите минути на двубоя. Към момента притежанието на топката е почти по равно. - 45% на 55% в полза на Франция.

2′
Англия - Франция ще е най-скъпият мач в историята на спорта

Вижте цифрите

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

26. Конър Галахър

Последният мач от 1/4-финалите на на Световното първенство в Катар противопоставя отборите на Англия и Франция. Срещата на стадион "Ал Байт" в Ал Хор е тази вечер от 21:00 часа.

Англия отстрани Сенегал в осминафиналите на Световното първенство в неделя, за да организира голям четвъртфинален сблъсък с Франция. В груповата фаза "Трите лъва" записаха две победи и едно равенство. Англия не допусна гол в изминалите си три срещи и ще се стреми със силна игра в защита да се противопостави на Мбапе, Жиру и компания.

Хари Кейн: Дойдохме в Катар с вярата, че можем да бъдем крайните победители

Англия изглеждаше сензационно, когато победи Иран с 6:2 преди неубедителното представяне срещу САЩ (0:0). Последва победа с 3:0 над Уелс, преди да победи Сенегал, но имаше някои тревожни знаци в този мач срещу Лъвовете на Теранга.

Франция бе в група "D" в компанията на Австралия, Тунис и Дания, като "петлите" завършиха първи, а този статут им отреди среща с Полша на 1/8-финалите.

Световните шампиони не срещнаха сериозна съпротива от Роберт Левандовски и компания и надделяха с 3:1 в редовното време след два фамозни гола на Килиан Мбапе и попадение на Оливие Жиру, който откри резултата в края на първата част.

Дешан похвали Англия и Гарет Саутгейт

"Нямат видни слабости"

Двете нации са играли само два пъти на Мондиал. Това се случва през 1966 и 1982 година, когато "трите лъва" печелят в груповата фаза. В трите срещи от европейски първенства помежду им обаче англичаните нямат успех, а "Петлите" се поздравяват с два такива. Последният мач от съперничеството е през юни 2017 година. Тогава Франция печели с 3:2, като Хари Кейн бележи и двата гола за островитяните.