Турнир: Световни първенства Стадион: "Лусаил", гр. Лусаил Зрители: 54 322
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Португалия - Швейцария 6:1 в осминафинал от Мондиал 2022

Португалия го може и без Роналдо! Неочакван герой отстреля Швейцария и прати "мореплавателите" на четвъртфинал

Гонсало Рамош заби хеттрик за 6:1 над "кръстоносците", следващият опонент е сензацията Мароко

90+1′

ГООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! 6:1! ЛЕАО! Възможността да оформи крайното 6:1 имаше Рафаел Леао. Шампионът с Милан загатна за голямата си класа, след като демонстрира върхова техника и с премерен шут в далечния ъгъл "препарира" вратаря за кеф на всички по трибуните.

89′

Последна смяна и за швейцарския селекционер Мурат Якин. Влиза младият Яшари.

88′
Снимка 598422

87′

Рафаел Леао е последната смяна на Португалия в този мач.

82′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА РОНАЛДО! Появилият се като смяна за Португалия - Кристиано Роналдо се размина със своя първи гол в елиминационна фаза на Мондиал 2022, след като в 82-ата минута прониза швейцарския вратар със страхотен шут, ала при момента на подаване, CR7 бе в положение на засада.

Снимка 598420

81′

Рубен Невеш ще се появи в игра вместо Бернардо Силва.

72′

Кристиано Роналдо се появява в игра и ще замени авторът на хеттрик Гонсало Рамош.

72′

Витиня влиза в игра вместо Отавио.

72′

Рикардо Орта влиза в игра за сметка на Жоао Феликс.

67′

ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! 5:1! РАМОШ!! ХЕТТРИК! Вечерта се превърна в легендарна за Гонсало Рамош, който фиксира своя хеттрик в 67-ата минута. Нападателят на Бенфика размаха пистолетите в 67-ата, когато Жоао Феликс го изведе зад гърба на отбраната и технично копна над Зомер за 5:1.

Снимка 598423

65′
Снимка 598410

65′

Рубен Варгас приключва участието си на Световното, за да бъде заменен от Ноа Окафор.

59′

Появилият се като резерва Ерай Кьомерт получава официално предупреждение.

57′

ГООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ 1:4! МАНУЕЛ АКАНДЖИ! Опиянени от лекотата, с която реализираха, португалците се отпуснаха и инкасираха попадение за 1:4. Мануел Аканджи беше тотално забравен на далечна греда при корнер, а и след неразчетеното излизане на Коща, нямаше какво друго да се случи освен защитникът на Манчестър Сити да отбележи.

55′

ГООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ!! 4:0!! ГЕРЕЙРО! Гардът на швейцарците, тотално падна, а в 55-ата четвърти гол покоси "шоколадите" в този осминафинал. Чрез технично отиграване с пета, Отавио положи началото на бърза португалска атака. Рафаел Герейро използва скоростта си, за да пробие в половината на съперника, а след страхотен пас от Рамош остана сам срещу Зомер, за да го матира с хубав изстрел в невъзможна от него зона за спасяване.

Снимка 598413

54′

Денис Закария влиза в игра за Швейцария, а терена напуска Ремо Фройлер.

54′

Харис Сеферович ще замени неубедителния тази вечер Джибрил Соу.

50′

ГООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! 3:0! ГОНСАЛО РАМОШ! Пет минути след подновяването на играта беше регистрирана и португалската футболна класика. Всички погледи попаднаха върху звездата на вечерта Гонсало Рамош. Диого Дало проби по фланга и спечели индивидуалната битка с Рубен Варгас, последва подаване на първа греда, където Рамош изпревари Кьомерт и чукна елегантно за 3:0.

Снимка 598411

47′
Снимка 598405

46′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

На полувремето Мурат Якин реши да се застрахова, заменяйки имащия жълт картон Фабиан Шер с Ерай Кьомерт.

45+1′

ПОЧИВКА!

Снимка 598414

43′

Първи жълт картон в мача, получава го Фабиан Шер.

42′

РАМОС! Фабиан Шер сътвори грубо нарушение в центъра на терена, но това не прекрати атаката на Португалия. Кълбото все пак стигна до Гонсало Рамош, който сам срещу Зомер не успя да отбележи за 3:0.

41′
Снимка 598403

38′

ГРЕШКА! Неочакван подарък можеше да върне Швейцария в мача с настъпването 38-ата минута. Фернандеш центрира от крилото, а Диего Коща не се намеси никак убедително. Последва опит грешката му да бъде наказана от Ремо Фройлер, но от голлинията изчисти Диого Дало.

32′

ГООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! 2:0!! ПЕПЕ! Португалска прошка на "Лусаил" нямаше в 32-ата минута. Тогава, за изненада на мнозина, един от най-старите футболисти на Мондиал 2022 - Пепе, доближи иберийците още по-близо до четвъртфиналите. Капитанът надскочи Аканджи при центриране от корнер и с глава прониза "кръстоносците" за втори път през вечерта.

Снимка 598418

30′

Диего Коща реагира добре в 30-ата минута, за да спаси свободен удар от далечна дистанция на Джердан Шакири. Последва корнер за символичните гости, който обаче не доведе до нищо опасно.

22′

РАМОС! Португалия с лекота можеше да удвои своята преднина след само няколко минути. Голмайсторът Рамос си набави нужното предимство спрямо Аканджи, но последвалият му изстрел по земя този път беше уловен от Ян Зомер.

16′

ГООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! 1:0! РАМОС! След минутите на тактическо надлъгване, "мореплавателите" стигнаха изненадващо до ранно откриващо попадение в осминафинала. Звездата на Бенфика - Гонсало Рамош, демонстрира нагледно защо е бил предпочетен пред Кристиано Роналдо в титулярните 11 на европейския шампион за 2016 година. Всичко започна с атака по левия фланг, където Жоао Феликс и Рафаел Герейро свършиха фантастична работа. Последва пас към нападателя, който с едно докосване се измъкна от персоналния си пазач и с мощен шут под гредата остави без реакция дори рутиниран страж като Ян Зомер.

Снимка 598412

8′
Снимка 598409

4′

В началните минути Швейцария се оказа по-агресивният тим в атака. Джердан Шакири и Рубен Варгас вдъхваха сериозна интензивност по фланговете, докато португалците демонстрираха компактност в отбрана.

2′

Двубоят започна с някак различна нотка на футболно настроение, след като за първи път от 14 години на подобни футболни форуми, Кристиано Роналдо беше оставен на резервната скамейка. По този начин селекционерът Фернандо Сантош явно бе защитил реномето си пред останалите съотборници на великия №7, който открито възнегодува за своята смяна срещу Южна Корея в груповата фаза.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′
Манчестър Юнайтед се прицели в звезда на Швейцария

За заместник на Де Хеа

1′
Бруно Фернандеш: Не се притеснявам да бъда лидер на на Португалия

Довечера в 21:00 часа Португалия ще се срещне с Швейцария

1′

МАРОКО ЩЕ БЪДЕ СЪПЕРНИКЪТ НА ЕДИН ОТ ТЕЗИ ДВА ТИМА НА ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ!

Мароко - Испания 3:0 след изпълнение на дузпи!

Сенцазията е факт! Мароко изхвърли Испания от Мондиал 2022 след изпълнение на дузпи!

Страхотна драма на "Едюкейшън Сити Стейдиъм"

1′