Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Байт", гр, Ал-Кхор Зрители: 59 648
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Нидерландия - Катар 2:0 в мач от група "А" на Световното първенство

Без напрежение: Нидерландия се разправи с Катар и подпечата визата си за 1/8-финалите

Вижте подробности

90+2′

Бергхаус стреля от дистанция, но топката кацна на гредата.

76′

Акрам стреля от дистанция, Нопер лови без проблем. За статистиката - точен удар за катарците.

69′

Отменен гол за Нидерландия! Стивън Бергюс прати топката във вратата на Катар, но малко по-рано при изграждането на атаката Гакпо е играл с ръка и след преглед на ситуацията със системата ВАР голът беше отменен.

Снимка 597219

66′

Мемфис Депай излиза от терена, а Винсент Янсен влиза на негово място.

66′

Луис ван Гаал решава да внесе свежест на терена и предприема двойна смяна. Стивън Бергюс замени Дави Клаасен.

65′

В другия мач от групата Сенегал води донякъде изненадващо на Еквадор с 1:0. При това развитие Нидерландия ще завърши на първо място в групата, а Сенегал ще бъде на втора позиция.

61′

Темпото на игра спадна след втория гол на "лалетата". Всичко в този мач вече изглежда ясно. Домакините от Катар трябва да направят чудо, за да се спасят от 3-тата си загуба на Мондиала.

50′
Снимка 597233

49′

ГОООООЛ! ФРЕНКИ ДЕ ЙОНГ! Клаасен центрира в наказателно поле, където Депай нанесе удар във вратата, Баршам спаси, но при добавката Де Йонг не сгреши и резултатът стана 2:0!

46′
Снимка 597229

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

Снимка 597207

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′

Нов удар на Гакпо! Над вратата! Все пак се оказа, че Коди се е намирал в положение на засада.

35′
Снимка 597220

26′

ГООООООЛ! 1:0!!! ГАКПОООО! Брилянтна нидерландска атака и комбинация между Коди Гакпо и Клаасен остави първия на стрелкова позиция, а талантливият младеж хладнокръвно прати топката в десния ъгъл на вратата! Това е трети гол за Гакпо на Мондиала!

Снимка 597223

22′

Нидерлнадия влезе доста по-добре в мача, но катарците отговарят с контраатаки, които не изглеждат никак безопасни.

12′

Ново разбъркване в полето на Катар. Получи се карамбол, след който топката попадна в ръцете на вратаря. Натискът на "лалетата" се засилва.

Снимка 597212

4′

Напрежение в полето на Катар. Няколко последователни изстрела на нидерландците бяха блокирани. Силно начало за символичните домакини, които всъщност са гости на домакина на Мондиала - Катар.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

Снимка 597204

1′
Нидерландия - ще цъфнат ли "лалетата" на Ван Гаал в Катар?

Нидерландия се отправя към Катар с надеждата да бъде коронясана като Световен шампион

1′
Катар - "мъни-мъни" и футболът е пари!

TOПСПОРТ започва с представянето на отборите, които се класираха на Мондиал 2022

1′

19 Вут Вегхорст 12 Карим Будиаф

Отборите на Нидерландия и Катар се изправят един срещу друг в последен мач от група "А" на Мондиал 2022.

Нидерландците са лидери в групата, като имат 4 точки и голова разлика 3:1. Еквадор обаче разполагат не само със същия актив, но и с идентични вкарани и допуснати попадения. Това означава, че днес "лалетата" най-вероятно ще трябва да спечелят мача си, ако искат да завършат на първото място в групата и може би да се паднат с по-лесен съперник на осминафиналите. Ако еквадорците също победят, то успехът на състава на Луис ван Гаал ще трябва да е по-убедителният.

Селекционерът на Катар: Все още изоставаме от останалите отбори

"Не бих променил нищо", каза още той

В предишните си два мача от турнира "оранжевите" спечелиха с 2:0 срещу Сенегал, а след това направиха реми 1:1 с Еквадор.

От друга страна, домакините на турнира от Катар вече нямат никакви шансове да се класират за елиминационната фаза, което поне на хартия улеснява задачата на техния опонент. Арабите загубиха мача си на откриването на Световното първенство с 0:2 от Еквадор, а след това допуснаха и поражение с 1:3 от Сенегал. Така те станаха първият домакин на Мондиал, който си гарантира отпадането още след втория си мач в него.

Ако не искат да станат и единственият домакин, който приключва участието си в първенството с три загуби, то днес катарците ще трябва да покажат много по-добра игра от показаната в предишните си две срещи.

Главен съдия на срещата е Бакари Гасама от Гамбия.

Нидерландия - Еквадор 1:1 в мач от Мондиал 2022