90+7′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Халифа Интернешенъл", гр. Доха Зрители: 57 443
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

Нидерландия - САЩ 3:1 в осминафинален двубой от Мондиал 2022

Нидерландия е първият четвъртфиналист на Мондиал 2022!

"Лалетата" проведоха урок по футбол на САЩ за успех с 3:1

90+6′

Матайс де Лихт бързо влиза в игра, за да замени изнервения Аке.

90+5′
Снимка 597946

90+5′

Вут Вегхорст ще поиграе малко в атака вместо Коди Гакпо.

90+4′

Джордан Морис ще доиграе последните няколко минути за сметка на Робинсън.

90+2′

Френки Де Йонг получава жълт картон.

83′
Снимка 597950

82′

Шави Симонс дебютира за националния тим на Нидерландия, заменя Мемфис Депай.

81′

ГОООЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! ДЪМФРИС! 3:1! Американските мечти имаха около пет минути живот, след като Дъмфрис успокои положението за Нидерландия с гол за 3:1. След две асистенции, съдбата се усмихна на фланговия футболист, спомагайки му да отбележи и гол. Антони Робинсън беше зает с това да пази Коди Гакпо, а не помисли дори за миг, че пасът на Депай може да мине зад гърба му и да намери Дъмфрис. Случи се точно това, а №22 от "оранжевите" се разписа по категоричен начин.

Снимка 597952

76′

ГОООЛ ЗА САЩ! 1:2!! ХАДЖИ РАЙТ! Изведнъж "лалетата" изпуснаха контрола над събитията, допускайки меко казано странно попадение в 76-ата минута. Мемфис Депай отново сбърка при изнасянето на топката, а това позволи на Пулишич да центрира остро от фланга. В наказателното поле на Нидерландия по-скоро топката срещна крака на Хаджи Райт, отколкото нападателят умишлено да играе с нея, но в крайна сметка се получи нещо доста залъгващо за вратаря на "оранжевите", който само изгледа как коженото кълбо се оплита в мрежата му.

Снимка 597949

75′

ДеАндре Йедлин влиза в игра за сметка на Сержиньо Дест.

74′

ХАДЖИ РАЙТ! САЩ пропиля най-чистото си голово положение четвърт час преди края. Мемфис Депай се хвана за главата, след като неволно видя как извежда нападателя на съперника Хаджи Райт сам срещу Нопер. Нидерландският страж беше преодолян, но от последвалият изстрел на №19 беше изчистен от голлинията от притичалия до близката греда Дъмфрис.

71′

ТЪРНЪР! Националният вратар на САЩ - Мат Търнър, съхрани поне минималните американски надежди за нещо повече в този осминафинал след страхотно двойно спасяване в 71-ата минута. Стражът на Арсенал отрази удар от средна дистанция на Коопмейнерс, а след това блокира и насочването отблизо с глава на Депай.

70′
Снимка 597939

67′

Уестън Макени приключва участието си в мача, а на негово място ще видим Хаджи Райт.

67′

Брендън Ааронсон е поредната надежда за американски обрат. Напуска Тимъти Уеа.

62′

ДЕПАЙ! Нидерландия не атакуваше с интензитета на САЩ, но пък когато го правеше, винаги ставаше опасно. В 62-ата минута Коди Гакпо отлично гардира топката, връщайки я леко назад за Мемфис Депай. Звездата на Барселона нямаше нужната засилка, но запрати кълбото достатъчно опасно под гредата, където Търнър акробатично изби в корнер.

Снимка 597937

60′

Теун Коопмейнерс е първият футболист в мача, който получава жълт картон.

54′

НОВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА "ЯНКИТЕ"! Символичните гости се нуждаеха от попадения, което обясняваше и бурята от атаки пред вратата на европейците. В 54-ата Джовани Рейна отигра топката през краката на съперник към Уестън Макени, който стреля от границата на наказателното поле. Вратарят не беше на най-добрата си позиция, но кълбото се вдигна точно над напречната греда.

50′

ШАНС ЗА САЩ! Топката от ъгловия удар кацна на крака на Тим Рийм дълбоко в наказателното поле и той нанесе шут. Кълбото летеше по посока десния ъгъл, но беше отбито встрани благодарение на чудесната намеса на един от защитниците.

47′
Снимка 597934

46′

На полувремето селекционера Берхалтер индиректно си призна за грешката с избора на Хесус Ферейра за титуляр в мача, заменяйки го светкавично с Джовани Рейна.

46′

Луис ван Гаал подсилва халфовата си линия, с по-дефанзивно настроен футболист, като вместо Клаасен влиза Коопмейнерс.

46′

Стивън Бергвайн се появява в игра за сметка на Мартен де Роон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ЕТО КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

ГООЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ!!2:0! БЛИНД! Последният удар по топката за първата част се превърна във втори гол за Нидерландия. "Лалетата" неимоверно много се доближиха до четвъртфиналите, след като в прегръдките на своите колеги попадна Дейли Блинд. И отново всичко най-интересно дойде от Дензел Дъмфрис вдясно. Звездата на Интер се измъкна от персоналния си пазач чрез отлично двойно подаване със съотборник, после №22 отново спечели менталната битка с американците, пласирайки поредна топка в незащитена зона от съперника. Така кълбото беше придвижено до дузпата, където Дейли Блинд стигна първи до него и с удар без подготовка удвои преднина на световните вицешампиони от Мондиал 2010.

Снимка 597940

42′

Оживление по трибуните настъпи в 42-ата минута, когато Тим Уеа пробва късмета си с шут от средна дистанция. Нопер регистрира в актива си ново спасяване, след като добре беше покрил своя ляв ъгъл.

36′

Темпото на игра изненадващо не беше от най-високите. Дали стратегията на Ван Гаал, или пък неумението на американците в атака, осъдиха зрителите на четвърт час доста скучен футбол.

30′
Снимка 597942

28′

Последваха минути на нидерландски натиск, който се изрази в няколко опасни центрирания. При едно от тях Върджил ван Дайк скочи над всички, ала в крайна сметка ударът му с глава не намери целта.

18′

Инкасираният гол не смути ни най-малко американското игрово поведение. Селекцията на Грег Берхалтер продължи с агресивния си и скоростен футбол, като Антони Робинсън внасяше смут с действията си по протежението на левия фланг.

10′

ГООЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ!! 1:0! МЕМФИС ДЕПАЙ! С оглед събитията по-късно, пропускът на Пулишич се оказа фатален за "янките", тъй като в 10-ата минута Нидерландия взе лидерството в този двубой. "Лалетата" организираха бърза атака през центъра, която беше разнообразена с подаване по фланга за Дъмфрис. Халф-бекът напредна и видя по отличен начин включването на Депай в свободното пространство между халфовете и защитата на САЩ. От 15-ия метър Мемфис беше безпогрешен и с акуратен шут по земя даде аванс на европейците.

Снимка 597941

3′

ПУЛИШИЧ! Първият осминафинал на Мондиал 2022 можеше да стартира по сензационен начин. Още с началната си атака американците можеха да поведат в резултата. Кристиан Пулишич беше на линията на засадата и изведнъж се оказа сам срещу Нопер. Нидерландският страж обаче навреме скъси дистанцията и спаси по великолепен начин.

Снимка 597935

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′
Ван Гаал е категоричен, че Нидерландия няма да подцени САЩ

"Те са един от най-добрите отбори на турнира"

1′
Грег Берхалтер: Научих толкова много в Нидерландия

"Беше страхотен опит да бъда там"

1′