90+6′
Турнир: Световни първенства Стадион: Международен стадион „Халифа“, гр, Ал Раян Зрители: 34 677
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Нидерландия - Еквадор 1:1 в мач от Мондиал 2022

Еквадор впечатли и срещу фаворита Нидерландия, но трепери за голямата си звезда

Двата тима със стратегическо реми в група "А" на Мондиал 2022

90+1′

В самия край вратарят на Нидерландия - Нопер можеше да се превърне в антигерой за своя тим, след като се забави с обработването на топката и изчистването му попадна в тялото на Кевин Родригес. За негова радост, отбилата се топка излезе в аут, а не посети опразнената му врата.

90′
Снимка 596656

89′

Ромарио Ибара пък ще замени Гонсало Плата. Нова смяна за Еквадор.

88′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА!! Големият шок за Еквадор настъпи две минути преди края на редовното време. При това не заради инкасирано попадение, а от вида на безпомощно падналия на земята Енер Валенсия, който се държи отчаяно за своето коляно. Със сълзи на очи голямата звезда на "Ел Три" беше заменен от Кевин Родригес, а съмненията за тежка травма изглеждаха повече от Реални.

85′
Снимка 596661

79′

Коди Гакпо ще бъде заменен от Вут Вегхорст.

78′

Промяна в халфовата линия на Нидерландия. Де Роон влиза на мястото на Коопмейнерс.

73′

Майкъл Естрада напуска терена, за да влезе Джери Сармиенто.

68′

Стивън Бергхюиз се появява в игра, като ще замени Дави Клаасен.

67′
Снимка 596660

58′

ГРЕДА ЗА ЕКВАДОР! Отбелязаният гол подейства благотворно върху еквадорското самочувствие и съвсем малко раздели южноамериканците от пълния обрат в 58-ата минута. Всичко започна с хубав шут на Майкъл Естрада от границата на наказателното поле, който се спря в краката на Ван Дайк. Атаката на "Ел Три" продължи и Пресиадо получи възможността да стреля отдясно, но за негово съжаление, само в напречната греда на нидерландците.

57′

Джегсон Мендес получава жълт картон, което означава, че пропуска следващия мач със Сенегал.

48′

ГООЛ ЗА ЕКВАДОР!! 1:1! ЕНЕР ВАЛЕНСИЯ! Съперничеството между двата тима се върна в начална позиция, след като Еквадор успя да изравни почти веднага след почивката. "Ла Три" наложи дълбока преса, която видимо притесни Нидерландците. Стресът явно дойде в повече на Дъмфрис, който загуби малко преди централния кръг, а това отприщи бърза еквадорска контра, при която Еступинян отправи тежък диагонален удар. Нопер се намеси, ала беше безпомощен срещу намиращия се наблизо Енер Валенсия, който с лекота направи головата добавка за 1:1.

46′
Снимка 596641

46′

На полувремето Луис ван Гаал сътворява смяна, като Бергвайн отстъпва мястото си на Мемфис Депай.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+1′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА ЕКВАДОР! Първото полувреме можеше да приключи при равен резултат, но гол на Пересиадо беше отменен поради засада. Всичко се случи, след като топката бе изчистена след корнер, но попадна на мощния шут на халфа. Секунди по-късно кълбото се отклони в краката на Еступинян и подлъга фатално Нопер за 1:1. Селекцията на Густаво Алфаро обаче не съумя да се зарадва искрено, защото съдийската бригада прецени, че  Джаксън Поросо е бил в положение на засада, пречейки на видимостта на нидерландския вратар.

Снимка 596633

45′

В края на първата част искри пламнаха между Дензел Дъмфрис и Майкъл Естрада, като двамата дори се хванаха за гушите след спор за коженото кълбо. Реферът от Алжир обаче реши да запази картоните за по-късно, мъмрейки строго провинилите се.

44′

Селекцията на Луис ван Гаал много умело контролира двубоя, като европейците провеждат много мъдро своя мач в защитен аспект.

37′
Снимка 596636

32′

НОПЕР! 203 сантиметра се оказаха решаващи за това мрежата на Нидерландия да остане суха в 32-ата минута. Андрийс Ноперт внимателно следеше изявите на Енер Валенсия, който демонстрира острота на границата на наказателното поле, но шутът му беше спасен по категоричен начин от стража на Хеервенвеен.

24′

Нидерландската отбрана имаше няколко минути на изпитание, през които Върджил ван Дайк помогна на "лалетата" да се измъкнат невредими. Освен силната му игри на "втория етаж", звездата на Ливърпул блокира в сюблимния миг Мойсес Гомес, който вече се готвеше да нанесе голов изстрел.

20′
Снимка 596634

18′

С течение на срещата нидерландците наложиха висока преса, която "убиваше" в зародиш всяка една нотка на креативен футбол, искан да бъде демонстриран от символичните гости.

10′

Видимо смутени от лошия старт, еквадорците набързо промениха приоритетите си в този международен двубой и погледнаха далеч по-смело към вратата на европейците. Посланието, че битката ще бъде до самия край отправи Енер Валенсия, но Нойперт беше на мястото си и отрази с вещина.

Снимка 596638

5′

ГООЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! КОДИ ГАКПО!! 1:0! Началото на двубоя се оказа повече от оптимистично за нидерландците. Селекцията на Луис ван Гаал организира може би първата си по-сериозна атака за мача, когато Клаасен пресече подаване и продължи топката за Коди Гакпо. Новата звезда на "оранжевите" не се притесни да шутира от средна дистанция, а опитът му се превърна в изящно попадение във вратата на Ернан Галиндес.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′
Еквадор - със скандал към прогрес

Футболистите на "Ла Три" са жадни за световна слава

1′
Нидерландия - ще цъфнат ли "лалетата" на Ван Гаал в Катар?

Нидерландия се отправя към Катар с надеждата да бъде коронясана като Световен шампион

1′