Турнир: Световни първенства Стадион: "Лусаил", гр. Лусаил Зрители:
120′

КРАЙ НА ЕПИЧНИЯ МАЧ! Аржентина се класира на полуфинал!

Аржентина победи Нидерландия на четвъртфинал

Мач за историята! Дон Диего погледна от небето! Дузпи пратиха Аржентина на крачка от големия финал!

Вижте подробности

120′

Лаутаро Мартинес бележи!

120′

Люк де Йонг бележи!

120′

Енцо Фернандес пропуска!

120′

Воут Вергхорст бележи!

120′

Гонсало Монтиел бележи!

120′

Теун Коопмейнерс бележи!

120′

Леандро Паредес бележи!

120′

Стивън Бергюс пропуска!

120′

Лионел Меси бележи!

120′

Върджил ван Дайк пропуска!

120′
120′

ГРЕДА! Устремът на Аржентина става все по-неудържим! Енцо Фернандес нанесе топовен удар, който рикошира в левия страничен стълб.

Снимка 598887

120′

Край и на второто продължение. Драмата продължава с дузпи.

118′

Андриес Ноперт отрази мощен изстрел на Лаутаро Мартинес.

114′

Какъв шанс за Аржентина! Лаутаро Мартинес насочи коварно топката към Ноперт, но Ван Дайк застана на пътя му и го лиши от гол.

Снимка 598888

113′

Коди Гакпо напуска, за да се появи Ноа Ланг.

112′

Херман Пецела получава жълт картон.

111′

Лисандро Мартинес е заменен от Анхел Ди Мария.

109′

Жълт картон за Гонсало Монтиел.

106′

Гонсало Монтиел влиза в игра на мястото на Науел Молина.

105′

Начало на второто продължение!

105′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

Снимка 598895

102′

Двата тима подхождат все по-предпазливо.

92′

Жълт картон за Николас Отаменди.

91′

Начало на първото продължение.

90+11′

КРАЙ НА МАЧА! СЛЕДВАТ ПРОДЪЛЖЕНИЯ!

90+10′

ГООООООЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Какво фамозно изравняване! "Лалетата" се възползваха великолепно от буквално последния фаул в сблъсъка. Нападателят Воут Вергхорст бе намерен изключително умело от Теун Коопмейнерс и от близка дистанция не остави шансове на стража Емилиано Мартинес.

90+5′

В последните минути играчите Нидерландия непрекъснато центрира топката непосредствено пред врата на Мартинес. Усилията им обаче не се увенчават с успех.

89′

Жълт картон за Леандро Паредес.

88′

Жълт картон за Стивън Бергюс.

82′

ГООЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Току-що появилият се в игра Воут Вергхорст бе най-съобразителен в полето на противника, тъй като прецизно засече центриране на Стивън Бергюс, за да намали резултата в двубоя.

82′

Лаутаро Мартинес се появява на мястото на Хулиан Алварес.

78′

Воут Вегхорст влиза на мястото на Мемфис Депай.

78′

Маркос Акуня отстъпва мястото си на Николас Таяфико.

78′

Херман Пецела заменя Кристиан Ромеро.

76′

Жълт картон за Мемфис Депай.

76′

Жълт картон за Лисандро Мартинес.

Снимка 598894

72′

ГООЛ! Лионел Меси е точен от бялата точка! "Гаучосите" са много близо да се класират на четвъртфинал.

71′

ДУЗПА ЗА АРЖЕНТИНА! Дензъл Думфрис пробва да отнеме топката на съперник, когато закъсня с посягането и вместо кълбото, докосна крака на Акуня. Матеу Лаос имаше отличен поглед над ситуацията и без да се колебае, отсъди дузпа.

66′

Леандро Паредес заменя Родриго Де Пол.

Снимка 598897

62′

Лионел Меси имаше шанс да удвои аванса на съотборниците си. Звездата на тима изпълни пряк свободен удар, който обаче се оказа неточен.

62′

Люк де Йонг се появява на мястото на Дейли Блинд.

55′

"Лалетата" стартираха по-смело второто полувреме и вече притежават повече топката, опитвайки да намерят пролука в перфектно организираната защита на Аржентина.

Снимка 598896

46′

Луис Ван Гаал реагира още на почивката. Стивън Бергвайн е заменен от Стивън Бергюс.

46′

Теун Коопмейнерс заема мястото на Мартен де Роон.

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+5′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45+2′

Жълт картон за резервата Воут Вегхорст.

43′

Жълт картон и за Маркос Акуня.

42′

Първият жълт картон в мача е за Юриен Тимбер.

34′

ГООЛ ЗА АРЖЕНТИНА! Напълно закономерно резултатът е открит в полза на "гаучосите". Лионел Меси овладя подаване в центъра на игрището, след което напредна и по изящен начин изведе Нахуел Молина, който съумя да се разпише.

30′

Владеене на топката: Нидерландия: 60%, Аржентина: 40%.

24′

Стивън Бергвайн не успя да се възползва от празното пространство пред себе си и отправи слаб изстрел.

22′

Звездата на "гаучосите" Лионел Меси с лекота преодоля противниковите бранители, но ударът му профуча високо над вратата.

Снимка 598889

20′

Равностойни минути до момента. "Лалетата" постепенно започнаха да се чувстват по-комфортно на на стадион "Лусаил".

10′

Аржентина в първоначалните минути е по-дейният състав, докато отборът на Нидерландия е прибран компактно в своята половина и изглежда ще разчита на предимно на контраатаки.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

Луис ван Гаал Лионел Скалони
13. Джъстин Бейлоу (В) 1. Франко Армани (В)
18. Винсент Янсен 2. Хуан Фойт

Нидерландия и Аржентина се изправят един срещу друг във втория четвъртфинал за деня от програмата на 22-ото Световно първенство по футбол. Мнозина футболни специалисти са на мнение, че подобен сблъсък е достоен за финал на турнира. Изглежда, че нито една от бляскавите национални селекции не иска да напуска надпреварата още на този етап, което прави титаничното им съперничество на стадион "Лусаил" още по-очаквани.

Нидерландците се класираха за 1/4-финалите за четвърти път в последните си пет участия на световни първенства. Тимът на Луис ван Гаал е във впечатляваща серия от 19 поредни срещи без загуба във всички турнири. Последното поражение бе от Чехия на 1/8-финалите на Евро 2020.

Ван Гаал се хвали: На 71 години съм, но изглеждам като Бог

"Може да продължа да работя и след Мондиала"

Единственият проблем в лагера на европейците е контузията на Стефан Де Врай, който вероятно ще пропусне и този мач. Така за неговото място в титулярния състав ще се конкурират Матайс Де Лихт и Юриен Тимбер.

Аржентина продължава да мечтае за първа световна титла от 1986 година, след като "гаучосите" преминаха 1/8-финалната фаза на Световното първенство в Катар, побеждавайки с 2:1 Австралия. Тимът на Лионел Скалони отново изигра доста практичен двубой, без да блести особено.

Притесненията за младия специалист не са никак малки, след като трима от важните му футболисти са с проблеми. Става въпрос за Родриго Де Паул, Лаутаро Мартинес и Папу Гомес. Различните им травми ще държат в неизвестност треньорския щаб на аржентинците почти до началото на четвъртфинала.

Джани Инфантино: Вече два милиарда зрители са гледали Световното

Надяваме се Мондиал 2022 да продължи и да завърши по начина, по който започна, коменитра той

Последният път, когато Аржентина премина фазата на 1/4-финалите на световни първенства, бе през 2014 година. Тогава "албиселесте" стигна до финала, но загуби от Германия. Преди това аржентинците отпадаха на 1/4-финалите през 1998-а, 2006-а и 2010-а.

Играчите на Скалони са в серия от 13 поредни мача, в които успяват да се разпишат, но път аржентинците не отбелязаха нито един гол в предишните три мача срещу Нидерландия. В последния от тях, който бе на полуфиналите на Мондиал 2014, Аржентина все пак стигна до победата след изпълнение на дузпи.

Скалони: Нидерландия е много балансиран отбор, но ние мислим да спечелим в редовното време

"Тренираме дузпи след всяка тренировка"

От общо девет мача между двата отбора Нидерландия има четири успеха, докато Аржентина може да се похвали с едва един такъв в редовното време.

Победителят от този зрелищен четвъртфинал ще се изправи срещу Бразилия или Хърватия в следващата фаза. Главен рефер на срещата е испанецът Антонио Матео Лаос.