Турнир: Световни първенства Стадион: "974", гр. Доха Зрители:
90+6′

Край на мача.

Аржентина победи Полша в мач от група "С"

Меси изпусна дузпа, но Аржентина се справи с Полша, "дружина полска" също се класира за елиминациите

Вижте подробности

90+3′

Николас Таяфико пропиля добър шанс да отбележи. Той пое подаване в наказателното поле, но ударът му блокиран от защитата на поляците.

90′

Шест минути добавено време.

83′

Гжегож Криховяк е заменен от Кшищоф Пьонтек.

83′

Алексис МакАлистър напусна терена, а Тиаго Алмада влезе като смяна.

Снимка 597444

79′

Хулиан Алварес напуска терена, а Лаутаро Мартинес влиза на негово място.

79′

Енцо Фернандес отстъпва мястото си на Херман Пецела.

78′

Гжегож Криховяк получава жълт картон.

77′

Посещаемостта на днешния мач е 44089 зрители. Поне така твърдят организаторите от Катар...

Снимка 597443

72′

Артур Йенджейчек се присъединява към действието като смяна на мястото на Бартош Бережински.

71′

Страхотно спасяване! Лионел Меси имаше времето и пространството в наказателното поле, след като овладя хитро подаване, но ударът беше спасен от Войчех Шчесни.

68′

ГОЛ! Хулиан Алварес! Енцо Фернандес подаде към таланта на Манчестър Сити, който със страхотно майсторско изпълнение покачи аванса на Аржентина.

62′

Дамиан Шимански заменя Кристиан Биелик.

Снимка 597436

61′

Отлична контра на аржентинците завърши с подаване на Николас Таяфико към Алексис МакАлистър, който обаче този път не успя да преодолее Шчесни.

59′

Анхел Ди Мария е заменен от Леандро Паредес.

59′

Маркос Акуня излиза, а Николас Таяфико влиза на негово място.

57′

Аржентина доминира. "Гаучосите" гледат да задържат топката в свое притежание, чакайки нова грешка на поляците.

50′

Камил Глик отскочи високо, за да засече добро центриране от пряк свободен удар дълбоко в наказателното поле и отклони с глава по посока на вратата, но неточно. Кълбото премина малко встрани от лявата греда.

Снимка 597435

49′

Маркос Акуня получава жълт картон.

47′

Карол Швидерски е заменен от Михал Скораш.

47′

ГОЛ! Алексис МакАлистър! Науел Молина върна към полузащитника на Брайтън, който с плътен изстрел по земя преодоля Шчесни.

47′

Якуб Камински заменя Пшемислав Франковски.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

Снимка 597434

45′

Край на първото полувреме.

43′

Хулиан Алварес! Футболистът отправи великолепен фалцов удар, който обаче бе отразен от Шчесни.

39′

Пропуск! Лионел Меси за пореден път не издържа на напрежението от бялата точка! Трябва да се отбележи и великолепната Войчех Шчесни.

38′

Дузпа! Съдията Дани Макели прегледа през VAR, след като Меси бе повален в наказателното поле.

Снимка 597433

29′

Хулиан Алварес опита удар от вътрешността на наказателното поле, но той е блокиран геройски от защитник на Полша.

17′

Далечно подаване на Меси стигна до Маркос Акуня отляво на наказателното поле. Той преодоля противников защитник и шутира по диагонала. Топката обаче не намира рамките на вратата.

10′

Отново Меси притеснява защитата на Полша. Суперзвездата нахлу в наказателното поле отляво и стрле от малък ъгъл. Шчесни обаче бе на мястото си и спаси.

Снимка 597432

7′

Лионел Меси открадна топката в опасна близост до пеналтерията. Той шутира с по-слабия си десен крак и ударът му не беше проблем за вратаря Войчех Шчесни.

3′

Грубо нарушение от страна на Николас Отаменди в опита си да игра с глава след центриране отдясно. Бартош Бережински получава медицинска помощ.

1′

26. Михал Скорас 25. Лисандро Мартинес

Полша и Аржентина излизат един срещу друг в мач от група "С" на Световното първенство в Катар. Срещата е от 21:00 часа на стадион "974". Двубоят е и сблъсък на две от най-големите звезди на Мондиала Роберт Левандовски и Лионел Меси, като един от тях може да напусне надпреварата.

Поляците са на първо място в групата с една точка преднина пред "гаучосите", което означава, че и равенство ги устройва за класиране напред. Тимът на Лионел Скалони е в малко по-сложна ситуация и има нужда от победа.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

Полша стартира турнира с нулево равенство срещу Мексико, а след това спечели с 2:0 срещу Саудитска Арабия. Левандовски пък отбеляза първия си гол на световни първенства. Аржентина стартира с шокираща загуба с 1:2 от Саудитска Арабия, но след това успя да спечели с 2:0 срещу Мексико. Меси се разписа и в двата мача.

Загубата на старта бе истински шок за аржентинците. Тя дойде след 36 поредни срещи без поражение. Те обаче се справиха с напрежението и отговориха с далеч по-добро представяне срещу Мексико. Меси поведе отбора и вече има 13 гола за националния отбор от началото на годината. Погледите отново ще бъдат насочени към капита на "гаучосите", които може да се наложи да са търпеливи и да чакат своя момент, тъй като в лагера на Полша ще са доволни на равенство.

Австралия - Дания: 1:0 (Развой на срещата по минути)

Нищо освен победа не устройва Дания в мача срещу австралийците

Селекционерът на поляците Чеслав Михневич е критикуван за стила на игра на тима и липсата на креативност. Отборът му обаче е стабилен в защита и не е допускал гол в последните си четири мача. Очаква се Михневич да не прави промени в състава и Аркадиуш Милик да продължи да е партньор на Левандовски в атака.