Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Байт", гр, Ал-Кхор Зрители: 59481
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Испания - Германия 1:1 в мач от група "Е" нa Световното първенство

Здрава битка и 1:1 между Испания и Германия в най-чакания мач от груповата фаза на Мондиал 2022

Вижте подробности

90+5′

Лирой Сане беше изведен на отлична позиция зад гърба на Родри, но си поведе топката твърде дълго и не успя да я насочи в мрежата на Испания.

90′

6 минути добавено време.

83′

ГООООЛ! 1:1! НИКЛАС ФЮЛКРУГ! Резервата на Германия се втурна в наказателното поле, отнемайки топката от краката на своя съотборник Мусиала, и със силен шут по диагонала възстанови равенството.

82′

Алба отстъпи мястото си на Балде.

73′

Пропуск на Германия! Мусиала беше хитро изведен сам срещу вратаря на Испания, но ударът му попадна точно в тялото на Унай Симон! Това беше отличен шанс за Бундестима да се върне в мача.

70′

Тройна смяна за Германия. Фюлкруг, Клостерман и Лирой Сане влизат в игра на мястото на Гюндоган, Мюлер и Керер.

Снимка 596919

66′

Марко Асенсио е заменен от Коке.

66′

Нико Уилямс замени Гави.

62′

ГООООЛ! 1:0! АЛВАРО МОРАТА! Жорди Алба получи топката на левия фланг, намери с пас по земя Мората в наказателното поле и резервният нападател на испанците прокара топката покрай Нойер!

60′

Жълт картон за Кимих.

58′

Горецка полуи жълт картон.

56′

Пресата на Бундестима даде резултат в тази 56-а минута. Кимих открадна топката от бранителите на Испания, комбинира с Гюндоган, който върна към Кимих... последва удар, но вратарят на Испания спаси по невероятен начин.

54′

Феран Торес отстъпва мястото си на Алваро Мората.

50′

Германия започна доста агресивно второто полувреме и опитва да наложи висока преса в полето на Испания. Футболистите на Луис Енрике обаче не изглеждат особено притеснени от тези действия и разиграват спокойно.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Бускетс спря опасна атака на Германия и нидерландският съдия правилно му показа жълт картон.

40′

ГОООООЛ! 0:1! РЮДИГЕР! Не! Попадението е отменено. Оказа се, че немският защитник се е намирал в положение на засада.

37′

Жълт картон за Тило Керер.

35′

Испания изпълни два поредни корнера в последните минути, но те не доведоха до нищо опасна пред вратата на Бундестима.

23′
Снимка 596921

22′

Поредна многоходова комбинация от Испания доведе до удар на Жорди Алба от дистанция, който мина опасно близо до целта, но все пак не попадна в очертанията на вратата.

15′

Испания е доста по-активният отбор в началните минути на двубоя и владението на топката го доказва - Испания: 75%, Германия: 25%.

7′

ГРЕДА ЗА ИСПАНИЯ! Ла Фурия организира страхотна атака в тази 7-минута. Топката достигна до Дани Олмо, който стреля мощно от границата на наказателното поле, Нойер успя да реагира и кълбото се отби от напречната греда. Германия оцеля в тази минута.

Снимка 596920

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

Снимка 596914

1′

7 Алваро Мората 7 Кай Хаверц

Отборите на Испания и Германия се изправят един срещу друг в най-дългоочаквания сблъсък от груповата фаза на Мондиал 2022. Двата колоса попаднаха в група Е на турнира, но началото им в надпреварата беше доста различно. "Ла Фурия" прегази Коста Рика със 7:0, докато Бундестимът допусна сензационно поражение от Япония с 1:2 и тази вече повече от всичко се нуждае от постигането на положителен резултат.

Луис Енрике отправи директна заплаха към Феран Торес

Асът на Барселона има връза с дъщеря му Сира Мартинес

В тима на Германия продължава проблемът в нападение. От години там не могат да намерят голмайстор, на когото да се разчита да завършва положенията. Срещу Япония се разчиташе на Томас Мюлер и Кай Хавертц, като и двамата разочароваха. Те отправиха общо един удар към вратата на Гонда.

Играчът на Байерн има 10 гола на Мондиал, но вече не е играчът от преди няколко години. Хавертц пък не се чувства най-комфортно като централен нападател, въпреки че е използван на тази позиция и в Челси. Флик няма и много опции в предни позиции. Срещу Япония като резерви влязоха Марио Гьотце, който е далеч от най-добрите си дни, и Никлас Фюлкруг, който игра едва за втори път за националния отбор.

Испания е един от най-неудобните съперници за германците в исторически план. Германците нямат успех над "Ла Фурия" от 34 години. Последната среща между двата отбора през 2020 г. в Лигата на нациите и испанците спечелиха с разгромното 6:0. Някои от най-болезнените загуби през последните години са именно от Испания - на финала на Евро 2008 г. и на полуфиналите на Мондиала в Южна Африка.

Луис Енрике пък има доста ексцентрични виждания за титулярния състав на "Ла Фурия", които обаче се оказват успешни. В атака действат резервите на Барселона и Реал (Мадрид) - Феран Торес и Маркос Асенсио, които обаче го радват с достатъчно попадения.

Главен съдия на срещата е Дани Макели от Нидерландия.

Флик: Трябва да бъдем концентрирани, защото това е първият ни финал на настоящото Световно първенство

Двубоят с Испания е утре от 21:00