Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Тумама", гр. Доха Зрители: 38654

САЩ победи Иран с 1:0 в груповата фаза на Световното първенство

САЩ спечели директната битка с Иран и е на осминафиналите!

Пулишич герой за янките

90+8′

Иран поиска нарушение срещу Мехди Тареми в наказателното поле в битка във въздуха, но съдията подмина и тези претенции на селекцията на Карлош Кейрош.

90+2′

Опасен удар с глава на  Мортеза Пуралиганжи, но встрани от вратата.

90′

9 минути добавено време.

82′

Иранците искаха дузпа заради игра с ръка на Шакил Мур, но такава не беше отсъдена.

78′

Али Голизадех бе заменен от Карим Ансарифард

77′

Маджид Хосейни получи жълт картон.

71′

Ехсан Хайсафи отстъпи мястото си на Аболфазл Джалали

65′

Иран все повече владее топката и търси попадение. В 65-ата минута Голизадех проби отдясно и потърси Тареми, нападателят не успя да играе с топката, която се озова в Годос, но офанзивният футболист от дузпата стреля опасно покрай вратата.

Снимка 597295

58′

Тимъти Уеа направи обещаващо подаване към Сержиньо Дест, но топката пресечено от един от защитниците.

52′

Възможност за Иран. Годос засече центриране на границата на малкото наказателно поле, но не успя да насочи добре топката и тя прелетя високо над напречната греда. Това бе и първи удар за персите в мача.

46′

Кристиан Пулишич не е успял да се пребори с болките си и бе заменен от Брендън Ааронсън.

46′

Саман Годос влиза на мястото на Сардар Азмун

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+5′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45+4′

Уеа бе изведен и пусна топката покрай вратаря, но е бил в засада и попадението не бе зачетено! Много спорно положение, което обаче бързо бе потвърдено от ВАР.

Снимка 597287

45′

Проблеми и за Иран - Милад Мохамади се контузи и бе заменен от Али Карими.

45′

Пет минути добавено време на първата част.

44′

Кристиан Пулишич се завърна в игра, но леко накуцвайки.

Снимка 597284

43′

Тайлър Адамс получи жълт картон.

41′

При попадението Пулишич се контузи и изпитва сериозни болки. Притеснения за лагера на САЩ.

38′

ГОЛ ЗА САЩ! Дест засече далечно центриране отдясно и с глава свали към Пулишич, който от 4-5 метра фронтално срещу вратата отбеляза! Важно попадение за янките!

Снимка 597282

33′

Джош Сърджант намери отлично Уеа, който стреля от движение, но над вратата.

26′

Тимъти Уеа засече отбита топка и от добра позиция стреля с глава, но топката попадна в ръцете на Алиреза Бейнранванд.

Снимка 597276

15′

Янките владеят инициативата и притежанието на топката- 70% на 30% в тяхна полза, но до момента без никакви чисти голови положения и пред двете врати.

Снимка 597277

11′

В 11-ата минута Юнус Муса центрира добре в наказателното поле, където Кристиан Пулишич стреля с глава, но Алиреза Бейранванд спаси без проблеми.

5′

Двата състава ожесточено търсят победата, която би означавала класиране на 1/8 финалите.

Снимка 597270

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′
Иран - голямото зло на Мондиал 2022

Селекцията на Кейрош може да спре или стартира революция в ислямската република

1′
САЩ - възходът на янките

Съединените щати са е един от най-интересните национални отбори в света

1′

26. Джо Скали

Националните отбори на Иран и САЩ се изправят един срещу друг в последен двубой от група В на Мондиал 2022.

Въпреки че и от двата лагера призоваха да се говори само за футбол, срещата ще има особен заряд заради лошите политически отношения между двете страни, както и заради продължаващите и в момента протести в Иран. Само и единствено победа ще гарантира класиране на американците, докато равният резултат устройва "персите", освен ако Уелс не поднесе сензация и не спечели убедително срещу фаворита Англия в другия мач от групата, което тотално би объркало сметките в групата.

Еквадор - Сенегал, 1:2, (Развой на срещата по минути)

Голям мач на стадион "Халифа Интернешенъл"

Двата тима имат една-единствена официална среща помежду си, но тя е достатъчно известна. През 1998 г. на световното първенство във Франция Иран печели срещу американците с 2:1, като преди мача двата тима си правят обща снимка в опит да успокоят напрежението между страните си.

Селекционерът на Иран Карлуш Кейрош ще има да решава немалко проблеми в тима си. Алиреза Джаханбаш получи два жълти картона в първите два мача на тима и е наказан за срещата. Вратарят Алиреза Бейранванд се контузи още в при разгромната загуба от Англия с 2:6 и е съмнително, че ще рискува с него, а под сериозна въпросителна остава Ахмад Нуролахи.

Нидерландия - Катар 2:0 (Развой на срещата по минути)

"Лалетата" се нуждаят от победа в група "А"

За разлика от колегата си Кейрош, американският треньор няма сериозни проблеми с контузени и наказани и ще може да използва всичко най-добро в решителния мач с Иран. Отново ще се разчита много на Кристиан Пулишич и Тимъти Уеа да поведат тима към класиране за елиминациите.

Главен съдия на срещата е испанецът Антонио Матеус Лаос.