90+6′
Турнир: Световни първенства Стадион: Международен стадион „Халифа“, гр, Ал Раян Зрители: 35 489
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Хърватия - Канада 4:1 в мач от група "F" на Световното първенство

Ех, Канада! Хърватия разби "кленовите листа" и ги изхвърли от Световното първенство

Вижте подробности

90+4′

ГОООЛ! 4:1! ЛОВРО МАЕР!

90+3′

Силен шут на Хойлет, но и той мина покрай вратата. По всичко изглежда, че симпатичният отбор на Канада ще си вземе сбогом с турнира в Катар.

85′

Жълт картон за Модрич.

71′
Снимка 596906

70′

ГОООООЛ! КРАМАРИЧ! Перишич отново беше господар по левия фланг! Той центрира прецизно към далечната греда за Крамарич. Нападателят си спря топката отличнои с левия крак прониза канадската врата за трети път! 3:1!

68′

Леко затишие на стадион "Халифа". Дали не е затишие пред буря?

Снимка 596907

56′

Жълт картон за Деян Ловрен.

55′

Отговорът на Канада не закъсня! Джонатан Дейвид стреля от дистанция, топката падаше под гредата, но Доминик Ливакович успя да избие с върха на пръстите си.

54′

Страхотно спасяване на Милан Борян! Десет минути след подновяването на играта хърватите приспаха своите съперници и пропуснаха златен шанс за трети гол. Лука Модрич напредна по десния фланг и достави супер пас за Крамарич, който стреля от точката на дузпата, но Борян демонстрира отличен рефлекс и отрази удара.

52′

Жълт картон за Таджън Бюканън.

49′

Oсорио! Страхотен шут на появиля се току-що в игра канадец, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

46′

Исмаел Коне замени Стивън Еустакио.

46′

Джон Хърдман предприе двойна смяна на почивката. Осорио замени Ларин.

46′
Снимка 596908

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45+5′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Страхотен футбол на стадион "Халифа"! Да си пожелаем и втората част да бъде също толкова вълнуваща!

44′

ГООООЛ! ПЪЛЕН ОБРАТ!! МАРКО ЛИВАЯ! Хърватският нападател получи топката около дъгата пред наказателното поле и с изключително премерен удар в десния ъгъл на канадската врата направи резултата 2:1!

36′

ГООООЛ! 1:1! В 36-тата минута нямаше кой да отмени попадението на Крамарич! Иван Перишич получи топката от Далич на границата на наказателното поле и пусна интелигентен скрит пас към Крамарич, който с левия крак прониза вратата на Милан Борян и възстанови равенството!

Снимка 596905

35′

Нов шанс за Ливая! Хърватският голмайстор получи извеждащ пас в наказателното поле и успя да стреля, но Борян спаси.

26′

Отменен гол за Хърватия! Андрей Крамарич успя да отключи канадската врата, но малко по-рано в атаката Ливая се е намирал в положение на засада.

Снимка 596904

21′

Шанс за Хърватия! Ковачич напредна през централната зона на терена и намери Ливая в наказателното поле, но нападателят на символичните домакини не успя да отправи прецизен удар.

16′
Снимка 596901

15′

След бурните първи минути последва леко затишие на стадион "Халифа" в Доха. Хърватите успяха да се изнесат в по-предни позиции, но до този момент не успяват да застрашат вратата, пазена от Милан Борян.

3′
Снимка 596902

2′

ГОООООЛ! КАКВО НАЧАЛО НА МАЧА! КАНАДА ОТКРИВА РЕЗУЛТАТА! Таджън Бюканън проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Алфонсо Дейвис връхлетя върху топката и с глава я прати в мрежата на "шахматистите".

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА!

Снимка 596896

1′

10 Джуниър Хойлет

Отборите на Хърватия и Канада се изправят един срещу друг в двубой от група F на Мондиал 2022. Срещата е от изключително значение и за двете селекции, които не успяха да достигнат до победата в откриващите си мачове от турнира. А само три точки ще могат да ги тласнат към елиминационната фаза на надпреварата.

Селекционерът на Канада: Играхме превъзходно, идва ред на ш*баните хървати!

Реферите ощетиха Канада

Финалистът от Мондиал 2018 Хърватия започна разочароващо настоящия турнир. Тимът беше считан за изявен фаворит срещу Мароко, но въпреки това стигна само до нулево реми, и то без да демонстрира високо ниво на игра.

Атакуващите играчи Андрей Крамарич, Никола Влашич и Иван Перишич ще се опитат да се реваншират за неубедителната игра в първия мач, като от голямата звезда Лука Модрич също се очаква повече.

От друга страна, Канада приятно изненада мнозина фенове и специалисти с представянето си срещу Белгия. "Кленовите листа", за които това е първо Световно първенство от 1986-а насам, бяха смятани за тотален аутсайдер срещу "червените дяволи" и загубиха с 0:1, но оставиха впечатлението, че това е станало незаслужено. Те имаха много повече положения в сравнение със своя съперник, а също така тяхната звезда Алфонсо Дейвис пропусна дузпа в началото на мача. Играчът на Байерн (Мюнхен) със сигурност ще се постарае този път да изведе съотборниците си до изненадваща победа, с която отборът да запази шансове за класиране за елиминациите.

Златко Далич: Вижте какво се случва в този турнир със сочените за аутсайдери...

" Ние също нямаме право да живеем на стари лаври, а напротив - трябва да се хвърлим с всички сили"

Главен съдия на срещата е Андрес Матонте от Уругвай.