120′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Едюкейшън сити стейдиъм", гр, Ал Раян Зрители:
120′

Хърватия елиминира Бразилия.

Хърватия победи Бразилия след изпълнение на дузпи в четвъртфинална среща на Мондиал 2022

Край на самбата! Хърватия елиминира Бразилия след изпълнение на дузпи

Неймар изравни Пеле

120′

Маркиньос пропуска!

120′

Мислав Оршич бележи!

120′

Педро бележи!

120′

Лука Модрич бележи!

120′

Каземиро бележи!

120′

Ловро Маер бележи!

120′

Родриго пропуска!

120′

Никола Влашич бележи!

120′
120′

Край и на второто продължение. Драмата продължава с дузпи.

118′

Бруно Петкович получава жълт картон.

117′

ГОООООООООООЛ! Бруно Петкович! Мислав Оршич проби отляво към наказателното поле и центрира по земя. На точката на дузпата бе Петкович, който с удар с левия крак порази вратата на Алисон след рикошет в крака на Маркиньос.

114′

Марсело Брозович напуска терена, а Мислав Оршич влиза на негово място.

110′

Анте Будимир заменя Борна Соса.

107′

Ловро Маер влиза на мястото на Матео Ковачич.

107′

Едер Милитао е заменен от Алекс Сандро.

107′

Лукаш Пакета е заменен от Фред.

107′

106′

Начало на второто продължение.

105+2′

Край на първото продължение.

105+1′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ! Неймаааааааааар! Поредна бразилска атака с редица къси пасове. Този път "селесао" преодоля хърватската защита, а Неймар най-накрая разпечата вратата на Доминик Ливакович, който към момента прави изключителен мач.

103′

Шанс за хърватите! Бруно Петкович преодоля бразилската защита и подаде към Бруно Петкович, който от добра позиция обаче стреля прекалено неточно.

100′

Педро опита атрактивно изпълнение на странична ножица след центриране отдясно. Не му се получи.

97′

Лукаш Пакета и Неймар опитаха да разцепят съперниковата защита със серия от къси подавания и да спечелят допълнително пространство за атаката, но един от защитниците се намеси и сложи край на комбинацията.

Снимка 598864

93′

Борна Соса буквално бръкна в устата на Антони. Бразилецът беснее, че футболистът на "шахматистите" не получи жълт картон. Напрежението си казва думата.

91′

Начало на първото продължение.

90+4′

Край и на второто полувреме. Ще се играят продължения.

90+3′

Слаб удар на Антони с левия крак от далечно разстояние. Без проблеми за Ливакович.

90′

Четири минути добавено време.

Снимка 598861

87′

Общият брой възможности за гол е 6:13. Удари в очертанията на вратата – 0:7.

86′

Шут на Едер Милитао! Топката се удари в тялото на хърватски защитник и излезе в корнер.

84′

Ричарлисон е заменен от Педро.

80′

Удар на Пакета от границата на наказателното поле! Ливакович спасява.

77′

Маркиньос получава жълт картон.

Снимка 598862

76′

Още едно спасяване на Ливакович! Този път Ричарлисон изведе добре Неймар. Звездата на ПСЖ шутира от малък ъгъл, но вратарят на хърватите отново не позволи да се стигне до промяна на резултата.

72′

Бруно Петкович влиза на мястото на Андрей Крамарич.

72′

Марио Пашалич е заменен от Никола Влашич.

68′

Каземиро получава жълт картон.

66′

Пакета! Футболистът нахлу в наказателното поле и шутира. Доминик Ливакович обаче отново е безгрешен.

Снимка 598858

64′

Родриго заменя Винисиус Жуниор.

56′

Антони влиза в игра на мястото на Рафиня.

55′

Неймар! Нападателят бе изведен в коридор зад гърба на защитата и шутира по диагонала по земя. Доминик Ливакович обаче запази хладнокръвие и спаси.

50′

Не, няма да има дузпа.

Снимка 598859

49′

Йосип Юранович игра с ръка в наказателното поле! Съдията Майкъл Оливър се консултира с ВАР...

48′

Какви първи минути на второто полувреме! Бразилците натикаха хърватите в тяхното накзазателно поле и последваха пропуски на Неймар и Рафиня.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

Снимка 598846

42′

Изстрел на Неймар от пряк свободен удар! Топката рикошира коварно в стената, но Доминик Ливакович успя да я улови безпроблемно.

34′

Хърватите "събуха ботушите" и започнаха по-умело да разиграват топката помежду си.

30′

Марсело Брозович също е оцветен в жълто.

Снимка 598847

25′

Данило получава жълт картон.

20′

Комбинация от бързи подавания на бразилците завърши с шут Винисиус от около точката на дузпата, но опитът му беше блокиран от защитата на "шахматистите".

13′

Перишич! Футболистът засече острото подаване от Йосип Юранович в наказателното поле, но насочи топката твърде вляво от вратата.

Снимка 598844

7′

Йосип Юранович центрира опасно в наказателното поле. Защитата на Бразилия обаче успя да надскочи атакуващите играчи на "шахматистите" и предотврати опасността.

5′

Винисиус напредна отляво и отправи техничен фалцов изстрел по диагонала. Ударът му обаче нямаше необходимата сила и топката бе уловена безпроблемно от Доминик Ливакович.

1′

26. Кристиян Якич

Отборите на Бразилия и Хърватия се изправят един срещу друг в първи четвъртфинал от програмата на 22-ото Световно първенство по футбол. Селекцията на Тите демонстрира може би най-добрия футбол от началото на турнира, докато хърватите със сигурност ще желаят да защитят реномето и на световен вицешампион. Всичко това прави битка на стадион "Едюкейшън Сити" повече от вълнуваща.

Далич се извини за сравненията с фигурното пързаляне

Ето какво каза той

Логично бразилците са считани за фаворити в този мач, като те са с най-големи шансове и за спечелването на титлата изобщо. Титулярните играчи на Тите получиха почивка в последния мач от групата си и после нямаха проблеми с корейците, докато тези на Хърватия вече изиграха четири тежки двубоя и със сигурност ще са по-изморени.

Твърдо аут до края на турнира са получилите травми в своите колена Габриел Жезус и Алекс Телеш. Алекс Сандро пък е с мускулна травма и Тите до последно ще размишлява за включването му в игра. Потенциален негов заместник сред стартовите 11 ще бъде Едер Милитао.

Проблеми за Тите преди мача с Хърватия

Алекс Сандро ще пропусне срещата с "шахматистите"

Селекционерът Златко Далич ще има проблеми с крайните си защитници, тъй като Борна Соса е болен, а Йосип Станишич е с контузия и не се знае дали някой от тях ще е готов за големия мача.

Хърватия и Бразилия вече имат своята история с мачове на подобен форум. През 2006 година двата тима са в една група на Мондиала в Германия, а Селесао печели с 1:0 след гол на Кака. Осем години по-късно такъв двубой открива Бразилия 2014, а тогава успехът отново е за "златистите" - 3:1.

Победителят от тази четвъртфинална двойка ще се изправи срещу някой измежду Нидерландия и Аржентина. Главен съдия на срещата е Майкъл Оливър.

Модрич: Бразилия е фаворит, но това не ни притеснява