90+6′
Турнир: Световни първенства Стадион: Международен стадион „Халифа“, гр, Ал Раян Зрители: 38586
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Сенегал победи Еквадор с 2:1 в група "А" на Световното първенство

Сенегал е на 1/8 финалите след лъвска битка с Еквадор

"Лъвовете от Теранга" със заслужен успех

89′

Анхело Пресиадо напусна, заменен от Джаксън Габриел Поросо Вернаса.

83′

Булайе Диа опита удар след добро подаване, изстрелът му обаче от ръба на пеналтерията премина встрани от дясната греда.

70′

ГОЛ ЗА СЕНЕГАЛ! След изпълнение на пряк свободен удар, топката се отлони в играч на символичните домакини и стигна до Кулибали, който с удар от въздуха от границите на вратарското поле, изведе Сенегал отново напред! Каква драма в мача!

Снимка 597237

68′

ГОЛ ЗА ЕКВАДОР! Грешка в отбраната на Сенегал, струва скъпо на състава, след като след изпълнение на корнер, Феликс Торес отклони с глава към Кайседо, който напълно непокрит на задната греда насочи и изравни!

Снимка 597235

66′

Идриса Гей получи жълт картон след като фаулира Гонсало Плата, което ознава, че ще пропусне евентуален следващ мач за Сенегал.

63′

Реаско влезе в игра, Майкъл Естрада напусна

54′

Спокойна игра, еквадорците опитват да намерят път към вратата на Едуар Менди, но към момента без никакъв успех.

46′

Джереми Сармиенто влезе на мястото на Алън Франко

46′

Карлос Груесо бе заменен от Хосе Адони Сифуентес Чаркопа.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+6′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

Шест минути добавено време.

43′

ГОЛ ЗА СЕНЕГАЛ! Исмаила Сар е точен от дузпата и прави резултата 0:1! Заслужена преднина за "лъвовете от Теранга", който владееха инициативата през цялата първа част!

Снимка 597226

42′

Дузпа за Сенегал! Пиеро Инкапие събори Исмаила Сар в наказателното поле и реферът мигновено посочи бялата точка!

37′

Сис отклони с глава след изпълнение на пряк свободен удар, топката придоби коварна траектория, но все пак излезе в аут.

25′

Нова добра възможност за Сенегал. Исмаила Сар се пребори по фланга с играч на Еквадор, навлезе в наказателното поле и отправи опасен удар, топката рикошира и излезе в корнер, след който не последва нищо опасно.

Снимка 597222

21′

Анхело Пресиадо се сблъска с играч на Сенегал и вече 2-3 минути получава лекарска помощ. Вероятно все пак играчтр ще успее да продължи мача.

14′

Идриса Гей засече топката отляво и от малък ъгъл опита удар към далечния край на вратата, но неточен.

7′

"Лъвовете от Теранга" се нуждат само от победа в тази среща, за да се класират на 1/8 финалите.

Снимка 597211

3′

Сенегал създаде първа опасност! Идриса Гей бе намерен на отлична позиция, освободи се от съперника си в наказателното поле, но стреля точно покрай дясната греда.

1′
Еквадор - със скандал към прогрес

Футболистите на "Ла Три" са жадни за световна слава

1′
Сенегал - фаворитът на Африка за силно представяне на Мондиал 2022

Тимът мина по трудния път към Световното

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

26. Кевин Родригес 20. Бамба Диенг

Националните отбори на Еквадор и Сенегал се изправят един срещу друг в последен двубой от група "А" на Мондиал 2022. С оглед точките, които и двата тима притежават, мачът им се явява директна битка за попадане в елиминационната фаза на надпреварата.

Еквадор има предимството да има точка повече, което задължава африканците да преследват задължителна победа, защото е малко вероятно в другия мач, който ще се играе по същото време, "лалетата" на Луис ван Гаал да се издънят срещу катарците.

Нидерландия - Катар 2:0 (Развой на срещата по минути)

"Лалетата" се нуждаят от победа в група "А"

Ако все пак домакините поднесат изненада и надвият европейците с най-малко два гола разлика, то при реми Еквадор и Сенегал биха продължили заедно напред. При равенство в точките първо се гледа головата разлика.

Южноамериканците се очертават като една от приятните изненади, след като във втория кръг изнесоха много силен двубой срещу нидерландците (1:1). В него обаче се контузи звездата им Енер Валенсия, който реализира и трите попадения на отбора на финалите досега. Нападателят е под въпрос за решаващия двубой със Сенегал сега.

Не е сигурно участието и на един от ключовите състезатели на африканския състава - Шейку Куяте, който играе в Премиър лийг за Нотингам Форест. Със сигурност в мача няма да играе Фоде Бало-Туре от Милан.

Селекционерът на Сенегал: Отборът ни е добре смазана машина

"Имаме правилната комбинация от ветерани и млади момчета, които са свикнали с този тип предизвикателства"

Победителят от групата ще спори на осминафиналите с втория от група "В", в която са Англия, Иран, САЩ и Уелс. Съответно вторият ще срещне първия от въпросната група.

Главен съдия на срещата е Клеман Тюрпен от Франция.