Турнир: Световни първенства Стадион: "974", гр. Доха Зрители: 37 362

Бразилия - Швейцария 1:0 в мач от група "G" на Световното първенство

Каземиро посече Швейцария в края и прати Бразилия на 1/8-финал на Мондиал 2022

Вижте подробности

90′

6 минути добавено време.

83′

ГОООООЛ! КАЗЕМИРО! 1:0! Швейцария капитулира в 83-а минута на двубоя. Родриго подаде към Каземиро, който се озова непокрит в наказателното поле и с удар от движение прокара топката покрай Ян Зомер, който нямаше какво да направи и само изгледа как кълбото се оплете в мрежата зад гърба му!

Снимка 597091

80′

10 минути до края на двубоя. Може би ще станем свидетели на поредното стратегическо равенство на Мондиала.

75′

Джибрил Соу е заменен от Мишел Ебишер.

75′

Брийл Емболо излиза от терена и Харис Сеферович влиза на негово място.

73′

Габриел Жесус замени неубедителния в този мач Ричарлисон.

73′

Рафиня отстъпи мястото си на Антони.

72′
Снимка 597089

64′

ГОООООЛ! ВИНИСИУС! Не! Няма гол! Засада! Винисиус беше изведен сам срещу вратаря от Каземиро и хладнокръвно го преодоля. Радостта на бразилското крило обаче беше кратка, след като се оказа, че Ричарлисон е бил в засада малко по-рано при изграждането на атаката.

59′

Ренато Щефен заменя Фабиан Рийдер.

59′

Мурат Якин решава да внесе свежест на терена с двойна смяна - Едмилсон Фернандеш влиза в игра на мястото на Рубен Варгас.

58′

Фред е заменен от Бруно Гимараеш.

57′

Винисиус напредна по левия фланг и центрира с външен фалц към Ричарлисон, но бразилският стрелец се размина с топката и опасността пред швейцарската врата премина.

Снимка 597088

54′

Последните 2-3 минути Швейцария създаде смут в полето на Бразилия, но защитниците на "селесао" не допуснаха да се стигне до нещо по-сериозно пред бразилската врата.

52′

Фред получи жълт картон.

50′

Жълт картон за Рийдер.

46′

Второто полувреме започна! Бразилия и Швейцария имат 45 минути да променят тенденцията, винаги когато играят помежду си на Световно първенство, двубоят да завършва без победител. До момента са играли два пъти един срещу друг, като и двете срещи завършват наравно.

Снимка 597087

46′

Тите предприе една смяна на почивката. Лукас Пакета отстъпи мястото си на Родриго.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

Снимка 597072

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

38′

Рубен Варгас получи топката в наказателното поле на Бразилия, но не успя да отправи удар, след като Тиаго Силва действа добре и отне кълбото от футболиста на Аугсбург.

28′
Снимка 597095

27′

Ян Зомер! В 27-а минута Бразилия създаде най-чистото си положение от началото на мача. Винисиус Жуниор получи страхотен пас от Рафиня в наказателното и стреля от движение, опитвайки да вкара в левия ъгъл, но беше отчаян от фантастичната реакция на шфейцарския вратар.

21′
Снимка 597085

20′

Лукас Пакета опита да намери Ричарлисон с хубав пас в наказателното поле, но голмайсторът на Бразилия не успя да достигне до топката.

12′

Ричарлисон се откъсна от швейцарската отбрана и опита подаване към Винисиус, но защитник в червено внимаваше и пресече паса.

Снимка 597084

8′

Спокойни първи минути на двубоя. Бразилия очаквано владее топката в по-голямата част от времето, но все още няма опасности пред нито една от двете врати.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Снимка 597063

1′
Бразилия - време ли е за Шестата?

Тите е задължен да изведе Селесао до мечтания триумф

1′
Швейцария- "Кръстоносците" са готови за нов поход в Катар

Селекцията определено ще е вдъхновена след успешното представяне на Евро 2020

1′
Снимка 597064

1′

9 Харис Сеферович

Бразилия и Швейцария се изправят един срещу друг във втория си двубой от група "G" на Мондиал 2022. Срещата на стадион "974" започва в 18:00 часа.

Фаворитът тук е ясно изразен, но "кръстоносците" неведнъж са препъвали големите нации, а в това число и бразилците. Двата тима имат два мача на Световно първенство, като те завършват наравно.

Стана ясно кога Неймар ще може да се завърне за Бразилия

Глезенът вече му е добре

Първият от тях е през далечната 1950 година, а вторият преди само четири години в Русия. Тогава бразилците повеждат през първата част, но швейцарците изравняват през втората. В крайна сметка двата тима продължават към 1/8-финалите.

Иначе Бразилия започна турнира обещаващо, след като напълно заслужено спечели първия си мач с 2:0 над Сърбия. В светлината на прожекторите беше нападателят Ричарлисон, който отбеляза и двете попадения, второто от което беше с прекрасна странична ножица.

Въпреки това не липсваха и лоши новини за "Селесао" след мача, тъй като суперзвездата Неймар и десният защитник Данило са с контузии в глезените си и пропускат днешната среща.

Шакири: Едва ли ще имаме много ситуации за гол срещу Бразилия

Двубоят е утре от 18:00 часа

Успехът за Швейцария пък дойде далеч по-трудно и в по-равностоен сблъсък с Камерун. На почивката двубоят завърши при нулево равенство, но "Кръстоносците" поведоха рано с гол в третата минута от втората част. Двата тима владееха топката по равно, като такова бе съотношението и на техните удари.