90+6′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Раян Стейдиъм", гр. Доха Зрители: 28 677
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Хърватия - Белгия 0:0 в мач от Мондиал 2022

Бронзовият медалист от Мондиал 2018 е аут! Лукаку закопа Белгия и ощастливи Хърватия

"Червените дяволи" се провалиха с гръм и трясък

90+3′

Ловро Майер ще се появи в игра вместо Матео Ковачич.

90+2′

ЛУКАКУ! Нямаше логично обяснение Ромелу Лукаку не успяваше да отбележи поредицата от фантастични положения, които се откриват пред него. В 90-ата центриране дори елиминира стража на хърватите Ливакович, но на ПРАЗНА ВРАТА, мощният таран отново се провали. Малко след това решителен шпагат на Гаврдиол пак го постави от губещата страна.

89′
Снимка 597610

87′

Тома Мюние напуска игра, а последните минути ще бъдат на разположение за Азар.

86′

НОВ ПРОПУСК НА ЛУКАКУ! Големият лидер на Белгия - Ромелу Лукаку продължи да бъде длъжник на своите заради втория си сериозен пропуск в изключително важния мач. Четири минути преди последния съдийски сигнал Тома Мюние отправи нещо средно между удар и подаване, а от няма и метър нападателят чукна топката встрани от вратата, а не в мрежата.

81′

Йосип Юранович направи възможно най-грешното действие в 81-ата минута, след като измежду куп добре позиционирани свои колеги, той реши да подава към дузпата, където беше само.... Аксел Витсел.

80′
Снимка 597605

75′

Юри Тилеманс имаше ключова намеса в дефанзивен план малко след появата си в игра. Халфът на Лестър пресече в сюблимния миг подаване на Петкович, което имаше за финален свой адресат Матео Ковачич.

71′

Жереми Доку ще замени незабележимия през последните минути Яник Ферейра Караско.

71′

Тилеманс влиза в игра вместо имащия картон Дендонкер.

67′
Снимка 597604

66′

Дендонкер получава първия жълт картон в мача.

64′

Марко Ливая излиза от терена, а вместо него ще видим Марио Пашалич.

63′

Бруно Петкович влиза в игра за Хърватия, като той ще замени Андрей Крамарич.

60′

ГРЕДА НА ЛУКАКУ! Лука Модрич и Матео Ковачич проведоха разговор на висок тон, след като световният вицешампион се спаси като по чудо от инкасирането на гол в 60-ата минута. Халфовата линия на балканците капитулира, което позволи отлично подаване към Де Бройне да достигне до звездата на Манчестър Сити. Сам срещу Ливакович капитанът на Белгия изневери на очакванията, но повече от добри шансове за успешна голова добавка имаше пред Ромелу Лукаку. Нападателят направи по-трудното и от няколко метра стреля мощно в дясната греда.

Снимка 597608

56′

Лео Тросар напуска игра, а вместо него ще видим Торган Азар.

53′

ПОДЕМ В ИГРАТА НА ХЪРВАТИЯ! Белгия преживя много трудни пет минути, през които оцеля без гол само чрез своя страхотен вратар Куртоа. Матео Ковачич и Марсело Брозович изглеждаше, че правят всичко необходимо, за да подсигурят лидерството, но и при двете ситуации над всички беше спечелилият почти всичко на клубно ниво страж на Реал (Мадрид).

50′
Снимка 597590

49′

КОВАЧИЧ! Отговорът на Хърватия не закъсня и "ватрените" можеха да открият резултата в 49-ата минута. Матео Ковачич си изработи добро положение, след което шутира от границата на наказателното поле, ала видя и отличната намеса на Куртоа, избил с една ръка.

48′

ЛУКАКУ! №9 на Белгия се нуждаеше от само 120 секунди на терена, за да покаже себе си в най-добра светлина. Ромелу демонстрира физическа мощ и стреля с глава, но право в обсега на Ливакович.

46′

На почивката в игра за Белгия се появи Ромелу Лукаку, а мястото си на тарана отстъпи Дрис Мертенс.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+4′

ПОЧИВКА!

Снимка 597585

45′

Завършекът на частта беше за хърватите, които създадоха интересно положение малко преди сигнала за почивка. Иван Перишич без малко можеше да се възползва от лоша белгийска намеса в отбрана, ала остана под топката при стремежа си да отиграе с глава. Секунди по-късно Юранович имаше възможност да шутира директно от воле, но не намери целта.

42′

Доминик Ливакович продължаваше да бъде по-заетият вратар от двамата на терена. В 42-ата минута стражът на Динамо (Загреб) се намеси в точния миг, за да пресече опит за остър пас на Кевин Де Бройне към някой от колегите му в нападение.

34′
Снимка 597584

32′

В 32-ата минута Борна Соса проби отлично по фланга, след което центрира към далечната греда. Там най-високо скочи нападателят Марко Ливая, но насочването му с глава не намери левия горен ъгъл на Тибо Куртоа.

29′

Резултатът от мача между Канада и Мароко, определено притесни сребърния и бронзовия медалист от предишните световни финали. Оказа се, че двубоят си е цяла директна елиминация, от която хърватите имаха бонус, че дори и точка ще им бъде достатъчна за продължаване към следващата фаза.

22′
Снимка 597587

17′

ОТМЕНИХА ДУЗПА ЗА ХЪРВАТИТЕ! Голямо напрежение обзе стадион "Ахмед бин Али" в 17-ата минута, когато Хърватия първо се радваше на дадена от съдията дузпа, но след това бързо усети безмилостната работа на ВАР. Всичко започна с центриране от фаул в полето на Белгия, където след кратко меле Крамарич беше фаулиран за наказателен удар от Яник Ферейра-Караско. Антъни Тейлър обаче получи информация да прегледа ситуацията, след което се оказа, че още в момента на изпращането на кълбото към "правоъгълника" на "дяволите", Деян Ловрен е бил с не повече от десетина сантиметра в засада.

12′

МЕРТЕНС! В този мач Белгия разчиташе на скоростни атаки, забиващи се във всяко едно свободно хърватско пространство. Е, такава отлична ситуация за символичните гости се получи в 12-ата минута, когато Кевин Де Бройне направи всичко необходимо, за да изведе на стрелкова позиция Мертенс, но нападателят на Галатасарай разочароващо стреля над горната греда.

10′
Снимка 597571

9′

Яник Ферейра-Караско бързо искаше да докаже защо е получил шанс да започне сред стартовите 11 на Роберто Мартинес. Крилото на Атлетико (Мадрид) навлезе остро в наказателното поле на Хърватия, ала ударът му срещна тялото н Йошко Гвардиол.

2′

Световните вицешампиони демонстрираха, че ще опитат максимално да се възползват от несигурността в редиците на Белгия. Още в началните секунди Иван Перишич шутира от средна дистанция, а кълбото премина в близост до дясната греда на Тибо Куртоа.

1′
"Ако Хърватия стане Световен шампион, ще се върна пеш от Катар до Загреб"

Това обеща хърватски фен

1′

ПО СЪЩОТО ВРЕМЕ МОЖЕ ДА ПРОСЛЕДИТЕ НА ЖИВО И ДРУГИЯ МАЧ ОТ ГРУПАТА:

Канада - Мароко 1:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

1′
Бой в белгийската съблекалня, Лукаку усмирява Де Бройне, Вертонген и Азар

При "червените дяволи" е доста напечено

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′