Националният отбор на Армения продължава със сензационното си представяне в световните квалификации. Селекцията на Хоакин Капарос вече реално вярва в участието си на Мондиал 2022 след трета поредна победа и първо място в група J. Тази вечер, пред пълните трибуни в Ереван и след страхотна драма, бяха победени северните ни съседи от Румъния с 3:2.

35-и пореден мач без загуба в световни квалификации за Германия

За последно Бундестимът отстъпи на 1 септември 2001 г.

След нулево първо полувреме, домакините бяха първите, които изпитаха головата радост. В 55-ата минута Едуард Спертасян напредна сериозно с топка в крака и отправи шут от границата на наказателното поле. Топката промени своята траектория заради рикошет и подлъга фатално Флорин Ница за 1:0.

Момчетата на Мирел Радой запазиха хладнокръвие и след около пет минути възстановиха паритета. Александру Цикалдау се оказа на точното място и отблизо направи 1:1.

Хърватия с класика, Русия пада, а Кипър изненадва в група "Н"

"Шахматистите" се наложиха с 3:0 у дома над Малта

Но това не бе всичко от халфа на Университатя (Крайова). В 72-ата минута той подсигури и пълния обрат. Техничарят демонстрира, че умее да играе добре и с глава, след като класно насочи в далечния ъгъл на Юрченко.

Големият проблем за румънците настъпи в 76-ата минута. Джордже Пушкаш получи директен червен картон, след като вдигна прекалено високо своя крак и удари в главата съперник.

Това се оказа добре дошло за арменците. Донякъде логично, 2:2 беше сътворено в 87-ата минута. Барсегян отправи нещо средно между шут и подаване, което бе проспано от централната двойка бранители на румънците. За непокрития Хароян пък остана по-лесното да отбележи.

Драмата тепърва предстоеше. В 88-ата минута феновете в Ереван изпаднаха в делириум, когато любимците им получиха правото да изпълнят дузпа. Решаващото изпълнение беше поверено на Тигран Барсегян, който запрати Ница в обратния ъгъл и дари своята родина с изненадващата победа.

Португалия поведе група "А" след обрат над Люксембург, Сърбия победи Азербайджан

Роналдо с попадение за "драконите"

През септември временният лидер в групата ще гостува на Северна Македония, Румъния гостува на Исландия.

АРМЕНИЯ - РУМЪНИЯ 3:2

1:0 Спертасян (56"), 1:1 Цикалдау (62"), 1:2 Цикалдау (72"), 2:2 Хароян (87"), 3:2 Барсегян-дузпа (89")