Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Бейт", гр, Ал-Кхор Зрители: 48 677
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Англия - Сенегал 3:0 в осминафинален двубой от Мондиал 2022

Англия не се затрудни със Сенегал и вече се готви за мечтан четвъртфинал срещу световния шампион

Хари Кейн се "отпуши", а Джуд Белингам не спира с асистенциите

86′

Фоде Бало-Туре ще се поразтъпче на терена, а играта завършва за Якобс.

84′
Снимка 598079

82′

Джордан Хендерсън ще получи почивка, а време на терена е да видим Калвин Филипс.

80′
Снимка 598083

76′

Още смени от Саутгейт. Ерик Дайър ще замени Джон Стоунс.

76′

Мейсън Маунт ще замени Джуд Белингам в състава на Англия.

75′

Калиду Кулибали получава първия жълт картон в мача.

73′

Папе Матар Сар беше един от младите сенегалски футболисти, които се появиха в игра и оставиха добро впечатление с действията си. В 73-ата минута халфът отправи изстрел от фаул, който премина опасно близо покрай лявата греда на Пикфорд.

Снимка 598081

72′

Фамара Диедиу ще доиграе мача, а вместо него излиза Булайе Диа.

65′

Гарет Саутгейт е време да пусне в игра Маркъс Рашфорд, като той ще замени Букайо Сака.

65′

Джак Грийлиш влиза в игра за сметка на Букайо Сака.

58′
Снимка 598076

56′

ГООЛ ЗА АНГЛИЯ! 3:0! БУКАЙО САКА! Именно това спокойствие в редиците на Англия доведе и до логичния трети гол на тяхната сметка. Белингам отново беше "гара разпределителна" за английските атаки, а този път халфът на Борусия (Дортмунд) подаде вляво за Фил Фодън. Нападателят на Ман Сити отправи пас между краката на Кулибали, а Букайо Сака стартира в точното време, за да засече малко пред Менди за класиката.

50′

На полувремето Алиу Сисе явно бе взел мерки и момчетата му заиграха със завиден интензитет. Опасните положения пред Пикфорд обаче липсваха, а англичаните умело водеха двубоя към положителното за тях развитие.

47′

Илман Нидайе разочарова с изявите си до почивката, а на негово място се появява Бамба Диенг.

46′
Снимка 598071

46′

Исмаила Сис ще бъде замен от Пап Гей, нова рокада за сенегалците.

46′

Папе Мате Сар ще замени Диата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+2′

ГООЛ ЗА АНГЛИЯ! 2:0! ХАРИ КЕЙН! Финалният акорд за първото полувреме се превърна в "музика за ушите" на пределно амбицираните англичани. Сенегал сбърка своя атака още в съвсем ранна фаза, а Белингам, Фодън и Кейн разиграха в такъв триъгълник, че африканците бяха матирани, а капитанът на европейския тим останал очи в очи срещу Едуар Менди. Този път всичко мина като по план за нападателя, който се "отпуши" с красив шут в средата на вратата.

Снимка 598077

42′
Снимка 598074

40′

КЕЙН! 120 секунди по-късно осминафиналната двойка вече можеше да е решена. Хари Кейн беше близо до първия си гол на Мондиал 2022, но стрелбата му с глава, премина встрани от вратата.

38′

ГОООЛ ЗА АНГЛИЯ! ХЕНДЕРСЪН! 1:0! И когато всички си мислеха, че лошият момент за англичаните ще настъпи съвсем скоро, селекцията на Саутгейт попари сенегалците с гол за 1:0. Хари Кейн отново се бе върнал към центъра на терена, за да даде тласък на нова британска атака. Той отвори пространство за Джуд Белингам, който стигна до комфортна зона и отправи пас за връхлитащия фронтално в наказателното поле Джордан Хендерсън. Неочаквано от играч с неговите функции, капитанът на Ливърпул демонстрира класа при завършващия си удар и не остави никакви шансове за реакция на Менди!

32′

ДИА! Отбраната на Англия отново беше поставена под напрежение в 32-ата минута. Карето "лъвове" на Саутгейт бе пробито с разсичащ пас за Булайе Диа. Дори бе да погледне, нападателят на Салернитана отправи удар в средата на вратата, но Джордан Пикфорд блесна с фантастична намеса.

28′
Снимка 598073

23′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! От въпросната ситуация сенегалците поискаха дузпа заради неволната игра с ръка на Джон Стоунс. Реферът Иван Бартон обаче бързо се допита до колегите си във ВАР-стаят и стана ясно, че африканските претенции са неоснователни.

22′

ШАНС ЗА СЕНЕГАЛ! "Лъвовете от Теранга" бяха тези, които стигнаха до първото реално голово положение в мача. Исмаел Якобс центрира от фланга, а Хари Магуайър беше покрил засадата. Булайе Диа се възползва от рикошет в ръката на Джон Стоунс и само доборто заставане на защитника блокира неговия удар. Отбитата топка попадна в краката на Сар, но звездата на Уотфорд шутира високо над горната греда.

21′

Моментално, от другата страна на терена, Сенегал организира бърза контра, при която връщащият се Стоунс нямаше как да достигне Исмаила Сар. Джордан Пикфорд все пак следеше внимателно ситуацията и изчисти с глава.

Снимка 598075

20′

Фил Фодън изпълни корнер в 20-ата минута, който свърши своя замисъл и оползотвори включването на Джон Стоунс в атака. Бранителят на Манчестър Сити обаче не насочи с нужната акуратност топката към сенегалската врата.

10′
Снимка 598069

9′

Джуд Белингам отне топката от Калиду Кулибали в 9-ата минута, след което центрира в наказателното поле на Сенегал. Едуар Менди увисна, но там нямаше нито един футболист на "трите лъва", който да засече.

6′

Осминафиналната среща започна без излишни рискове от двата тима. Англичаните опитаха да изненадат африканците със заучено статично положение в седмата минута, когато кълбото бе пратено към Хари Магуайър на втора греда, а той веднага продължи за Хари Кейн. Именно отиграването на британския капитан беше големият проблем, тъй като такова просто нямаше и ударът му с глава не се получи.

Снимка 598072

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′
Селекционерът на Сенегал може да не води отбора си на осминафинала срещу Англия

Поради болест

1′
Гарет Саутгейт: Искаме да избегнем продълженията и дузпите

Готови сме, готвим се дълго време, коментира той

1′

Ето какво се случи и в първия осминафинал за деня!

Франция - Полша 3:1 в мач от 1/8-финалите на Мондиал 2022

Световният шампион Франция постави Полша на колене и крачи гордо към защита на титлата си

Мбапе и Жиру изковаха успеха за французите

1′