Изиграха се срещите от петия кръг в зона Азия от квалификациите за световното първенство по футбол през 2018-а година.

Отборът на Тайланд поднесе изненада, като спечели първата си точка, завършвайки наравно с Австралия 2:2. Миле Йединак откри за гостите в 9-ата минута от дузпа. Теерасил Дангда отбеляза две попадения в 20-ата и 57-ата минута. Йединак успя да изравни 8 минути след втория гол и да спаси точката за "кенгурата". Срещата се игра при проливен дъжд в столицата Бангкок.

Снимка 262777

В Сайтама Япония победи лидера в група А Саудитска Арабия с 2:1. Хироши Кийотаке откри в края на първото полувреме след успешно изпълнен 11-метров наказателен удар. Генки Харагучи увеличи на 2:0 в 79-ата минута. В добавеното време Омар Хаусауи отбеляза почетното попадение за гостите. Това попадение върна Саудитска Арабия на първо място в групата.

След изиграване на всички срещи от пътвата половина без една класирането в група А е: 1. Саудитска Арабия 10т 9:5, 2. Япония 10т 8:5, 3. Австралия 9т 8:5, 4. УА Емирства 6т 5:6 -1м, 5. Ирак 3т 6:6 -1м, 6. Тайланд 1т 3:12. Отборите на УА Емирства и ще играят от 17:20 часа.

В група B Южна Корея измъкна трудна домакинска победа срещу Узбекистан с 2:1. Узбеките поведоха чрез Марат Бикмаев в 25-ата минута. След почивката корейците направиха пълен обрат. Първо Тае-Хее Нам изравни в 67-ата минута, 5 минути преди края Шин-Уоок Ким вкара победното попадение.

Снимка 262776

В другите два мача не падна гол. Китай - Катар и Сирия - Иран завършиха при резултат 0:0. Иранците в 5 мача все още не са допуснали гол в своята врата.

Марчело Липи не можа да помогне на китайците да спечелят първа победа в групата и да се отлепят от последното място.

Класиране в група B: 1. Иран 11т 4:0, 2. Южна Корея 10т 6:2, 3. Узбекистан 9т 5:3, 4. Сирия 5т 1:2, 5. Катар 4т 3:6, 6. Китай 2т 2:6.