Завършиха първите двубои от днешните квалификации за световното първенство в Русия през 2018-а година.

Япония победи Ирак с 2:1. Генки Харагучи в 25-ата минута. Саад Наджи разочарова публиката в Сайтама с изравнително попадение в 60-ата минута, Хотару Ямагучи измъкна "самураите" с гол добавено време. Япония с 6 точки се изравни временно с лидерите в група B - Австралия и Саудитска Арабия, които ще играят  по между си довечера.

В група А се изиграха две срещи. Южна Корея победи трудно у дома Катар с 3:2. Сунг-Юнг Ки откри в 11-ата минута. Хасан Ал Хайдос изравни 6 минути по-късно. Себастиан Сориа изведе гостите напред в последната минута преди почивката.

Снимка 256661

През второто полувреме корейците направиха обрат, но трябваше да треперят до края. Донг-Вон Джи изравни в 56-ата минута, а футболистът на Тотнъм, Хеунг-Мин Сон отбеляза победното попадение две минути по-късно. В 66-ата минута Джеонг-Хо Хонг получи втори жълт картон и остави съотборниците си с 10 човека.

Намиращата се в постоянна гражданска война Сирия победи като гост най-многолюдната държава в света Китай с 0:1. Махмуд Ал Мавас отбеляза победното попадение в 54-ата минута и донесе първия успех за своята страна в група А. Напомняме  ви, че българинът Дани Кики бе поканен да се присъедини към сирийския национален отбор, но той отказа с надеждата да играе в бъдеще за "лъвовете". Срещата се игра в Ксиан. провинция Шаанкси - централен Китай.