Португалия победи Швеция с 3:2 като гост в невероятен мач и си осигури класиране за Мондиал 2014. Вечерта в Стокхолм обаче безспорно принадлежеше на две големи имена, на двама големи играчи - Кристиано Роналдо и Златан Ибрахимович. Задочната битка спечели първия, който наниза хеттрик, докато Ибра се задоволи „само" с два гола.

След като бяха спечелили първия мач с 1:0,португалците започнаха по-предпазливо, макар че по-добрите положения през първата част бяха отново в тяхна полза.

В 15-ата минута Бруно Алвеш стреля опасно с глава, но Исаксон се намеси чудесно и успя да избие. В 35-ата Роналдо също пропусна златна възможност, след като от точката на дузпата не успя да засече точно добро ниско центриране. Малко по-късно пък милиметри не достигнаха на Алмейда, за да порази целта след удар с глава отблизо.

Втората част обаче започна със страхотен шанс за Швеция. Ибрахимович се пребори незнайно как с пазача си отдясно и от аутлинията успя да върне топката към Сеп Ларсон, който си спря и стреля отблизо. Руй Патрисио обаче се хвърли и успя да спаси с тялото си.

Секунди по-късно Роналдо избухна.Капитанът получи извеждащ пас от Моутиньо, надбяга пазача си и с безкомпромисен удар откри - 0:1.

В 68-ата мин. Ибрахимович обаче изравни. Златан засече с глава центриране от корнер на Шелстрьом покрай Патрисио за 1:1.

В 70-ата домакините поискаха дузпа за едно падане на същия Шелстрьом в пеналта, но Хауърд Уеб му вдигна картон за симулация. Трибуните обаче отново имаха повод да ликуват в 72-ата мин. Ибрахимович се погрижи за обрата, след страхотен шут от фаул, който мина под тялото на разсеяния португалски вратар.

Шведите натиснаха в търсене на трето попадение, но тогава на преден план отново излезе Роналдо. В 77-ата мин. той пак получи извеждащ пас, надбяга централния защитник на домакините и с нов прецизен удар изравни за 2:2.

Всичко за Швеция в мача приключи 120 секунди по-късно. Кристиано за трети път бе намерен бв разредената защита на скандивнавците, заобиколи Исаксон и оформи хеттрика си,к попарвайки мечтите на „тре кронур" за бразилско лято.

Швеция - Португалия 2:3

0:1 Роналдо (50')
1:1 Ибрахимович (68')
1:2 Ибрахимович (72')
2:2 Роналдо (77')
2:3 Роналдо (79')

Швеция: Исаксон, Лустиг, Пер Нилсон, М.Олсън, Антонсон, Елм, Ларсон, Шелстрьом, Качаниклич, Ибрахимович, Елмандер;

Португалия: Руи Патрисио, Бруно Алвеш, Пепе, Коентрао, Жоао Перейра, Мигел Велосо, Жоао Моутиньо, Раул Мейрелеш, Нани, Роналдо, Алмейда