Отборите на Перу и Дания изненадаха приятно феновете на футбола в Саранск, след като си спретнаха истинско шоу в двубой от Група "С" на Мондиал 2018.

След 36 години отсъствие от световната футболна сцена, перуанците бяха на крачка от успеха, но липсата на късмет им изигра лоша шега и в крайна сметка се оказа от определящо значение.

Снимка 362649

Перу пропусна да реализира дузпа, Дания пък използва един от трите си чудесни шанса за отбелязване на попадение и в крайна сметка стигна до победата с минималното 1:0.

Мачът бе изпъстрен с редица ситуации и пред двете врати, като перуанците определено могат да съжаляват, че не отбелязаха поне веднъж днес.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена днес:

Перу - Дания 0:1, гол на Поулсен!

Двата тима се изправят един срещу друг на "Мордовия Арена" в Саранск

Първото полувреме премина почти изцяло под доминацията и превъзходството на футболистите на Перу.

Атаките на тима не спираха нито за минута, като се редуваха една след друга. Неведнъж се налагаше и на Каспер Шмайхел да показва на какаво е способен и да бъде последна преграда между Перу и откриващия гол в мача.

Снимка 362646

Акциите на датчаните бяха епизодични. Изчерпваха се основно в изчакване на подходящ момент за контрадействия или възползване от удобно статично положение.

Дори и звездата на отбора Кристиан Ериксен обаче не беше способен да спомогне за реализирането на първото попадение в срещата.

Снимка 362633

Източник: БГНЕС

В самия край на първата част Куева бе съборен в наказателното поле. На първо време съдията не сигнализира за нарушение на правилата, но след използване на системата за видеоповторения коригира решението си.

Зад топката застана потърпевшият футболист на Перу, но както се случва в част от тези случаи, той не успя да се разпише. Нещо повече - прати топката далеч над вратата на съперника.

Снимка 362648

Така първото полувреме завърши без да бъдат реализирани попадения в Саранск.

Снимка 362644

Вторите 45 минути започнаха по доста по-различен начин. Датчаните бяха по-настъпателни в действията си и владееха кълбото в близост до пеналта на съперника.

Ефектът от това не закъсня. В 59-ата минута Поулсен бе изведен по чудесен начин от Ериксен и не сгреши, пращайки топката покрай стража на Перу, а след това и в мрежата за 0:1.

Снимка 362658

Импулсът в играта на тима можеше да доведе до реализиране и на второ попадение, но Ериксен не успя да повтори "упражнението" от по-рано.

Снимка 362655

Перуанците включиха в игра и голямото си оръжие Паоло Гереро, който веднага се отличи с два бързи изстрела към целта. Резултатът обаче се запази непроменен.

Малко преди края на срещата и Фарфан имаше възможност да изравни резултата, но не успя да засече подобаващо топката от около метър разстояние от голлинията.

Снимка 362640

Така Дания започна с по-скоро очакван успех участието си в Мондиал 2018. Перу може да съжалява, че след 36 години чакане и връщане на световната футболна сцена, не успя да вземе поне точка от мача.

"Червения динамит" няма поражение на сметката си вече две години...