Докато България се мъчи със Северна Ирландия, съседите ни от Северна Македония се легитимираха на европейската футболна сцена. Момчетата на Игор Ангеловски сътвориха сензацията, побеждавайки като гост фаворита Германия с 2:1. "Рисовете" се опълчиха здраво на Бундестима, който определено не очакваше да има подобни трудности в Дуисбург. По този начин ситуацията в група J става изключително интересна, където лидери са Армения и нашите съседи. Към този момент, Йоги Льов и компания са извън сметките за Мондиал 2022.

Испания победи Косово с 3:1 в световна квалификация

Испания не призна Косово и на футболния терен

Този път Ла Фурия не подцени своя опонент

С оглед първоначалните очаквания, първото полувреме просто трябваше да бъде периодът за първи гол на германците. И такъв почти имаше в 9-ата минута, когато Леон Горетцка получи добър пас и отправи здрав шут, който разтресе горната греда.

Снимка 525179

Източник: EPA/БГНЕС

В 27-ата минута Столе Димитриевски направи едно малко чудо, когато отрази много опасен изстрел на тормозещия непрестанно гостуващата отбрана Серж Гнабри. Последваха и още добри възможности за звездата на Байерн (Мюнхен), но мерникът му не стана по-точен.

И така голямата изненада настъпи в самия край на частта. Една продължителна северномакедонска атака внесе смут в защитата на Германия. Енис Барди пусна много хитър пас за ветерана Горан Пандев, който нямаше как да сгреши на метър от голлинията на Тер Щеген.

Италия победи Литва с 2:0 в световна квалификация

Очаквана италианска победа във Вилнюс

Стефано Сенси реализира единственото попадение

Бундестимът изравни резултата в 63-ата минута. Езгян Алйоски направи нарушение в своето наказателни поле и реферът Сергей Карасев отсъди дузпа, която беше реализирана от Илкай Гюндоган, пратил Димитриевски в обратния ъгъл.

Снимка 525180

Възстановявайки паритета, германците сякаш си мислеха, че лесно ще достигнат и до обрата. Вместо това обаче, голямата радост отиде в лагера на нашите съседи. "Рисовете" се легитимираха на европейската футболна карта с триумфално попадение в 85-ата минута. Ариян Адеми увлече със себе си няколко бранители на домакините, пускайки хитро за Елиф Елмас, който не трепна пред огромния шанс и донесе може би най-паметната победа в историята на съседите ни.

Северна Ирландия и България не се победиха - 0:0

Най-после! България с първа точка в квалификациите за Мондиал 2022

"Лъвовете" стигнаха до 0:0 в Белфаст

През септември германците гостуват на Лихтенщайн. Северна Македония домакинства на сензацията Армения.