Франция не допусна нов срам и се завря през иглени уши, за да се озове на Световно първенство.

„Петлите" победиха Украйна с 3:0 на „Стад дьо Франс" в реванша от плейофната фаза. Мачът за Франция беше доста тежък, след като в първия двубой възпитаниците на Дидие Дешан паднаха с 0:2. Победата за „петлите" обаче бе доста скандална след като реферът зачете много спорен гол на Бензема за 2:0. Малко преди това обаче не бе зачетен и реален гол на французите.

Срещата започна с очакван домакински натиск. В 22-ата минута Франк Рибери отправи силен удар, Пятов боксира, а Сако отблизо засече за 1:0.

В 30-ата минута Рибери центрира и Бензема засече на втора греда, но страничният рефер вдигна несъществуваща засада, която лиши Франция от втори гол.

В 34-ата минута Матийо Валбуена изведе Карим Бензема сам срещу вратаря и нападателят на Реал (Мадрид) вкара за 2:0.При повторенията ясно се видя, че Бензема е в положение на засада, но реферът зачете гола, който изравни общия резултат.

В 47-ата минута гостите понесоха още един удар след като Франк Рибери проби по лявото крило и преодоля Хачериди, който закъсня с шпагата си и не можа да пресече топката. Французинът се свлече на земята и съдията показа втори жълт картон за Хачериди. 18 минути преди края на редовното време Франция стигна до безценния трети гол. Франк Рибери стреля, а Хусев опита да избие, но си вкара автогол.

До края на мача французите трепериха от нов кошмар в стил „Емил Костадинов", но до такъв не се стигна. Така Франция ще чака жребия за Световното първенство вече с по-голямо спокойствие.

Франция - Украйна 3:0