Дания е последният отбор от Зона Европа, който ще играе на Мондиал 2018 в Русия, след като футболистите на селекционера Аге Харейде разнебитиха Ирландия насред Дъблин с 5:1 и след този резултат вече мислят за предстоящия форум.

В герой на вечерта се превърна футболистът на Тотнъм - Кристиян Ериксен, който се отчете с хеттрик във вратата на съперника. Първата среща между двата отбора завърши при нулево равенство, но още в Копенхаген се видя, че датчаните са по-класният състав, макар че пропуснаха доста положения.

Но и днес началото не бе добро за тях, след като към 6-ата минута те вече губиха в резултата!

Далечно центриране от статично положение и неразбирателство в отбраната на гостите доведе до попадение на Шейн Дъфи с глава - 1:0 за Ирландия!

Снимка 323630

Последваха минути на леко объркване в състава на Харейде, който обаче постепенно успя да овладее инициативата след четвърт час игра.

Това доведе до опасен удар към вратата на Дарън Рандолф, който спаси умело топка отправена от Дилейни. Отново Рандолф се намеси решително в 17-ата минута, когато Систо бе оставен да стреля по диагонал от наказателното поле.

Същият този Систо бе в основата на изравняването!

Ирландия - Дания 1:5, хеттрик на Кристиян Ериксен!

Чака ни здрава битка за последната квота от Европа за Мондиал 2018

В 29-ата минута нападателят проби отляво, пусна успоредна топка на голлинията, която бе засечена от Кристенсен, удари се в гредата и във футболист на ирландците, за да влети в крайна сметка в мрежата за 1:1!

Дания отново ликуваше само 3 минути по-късно!

Перфектна контраатака на гостите намери Кристиян Ериксен, който с класен удар прониза Рандолф за втори път - 2:1 за Дания!

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката, а през втората част картината на "Авива" не се промени, дори напротив - влоши се за домакините...

Ирландците се опитаха да стигнат до попадение чрез изсипани топки, но безуспешно. В същото време Ериксен пропусна да вкара трето попадение, останал сам срещу Рандолф, който спечели дуела с офанзивния футболист.

Снимка 323632

Ериксен обаче се развихри след малко повече от час игра!

Техничарят получи топка пред наказателното поле и с техничен удар я прати неспасяемо в мрежата за 3:1! Десетина минута по-късно отново Ериксен бе в прегръдките на съотборниците си!

Футболистът се възползва от груба грешка на защитник на ирландците и със зверска тупалка от точката на дузпата реализира своя хеттрик за 4:1!

Имаше време и за резервата Никлас Бендтнер, който оформи разгромното 5:1 с гол от дузпа минута преди края на редовното време.

И така - "червения динамит" ще гърми догодина в Русия... За успеха и класирането си на Мондиал 2018 пък всеки един от играчите, участвали в квалификациите ще прибере солидна шестцифрена премия от местната футболна централа.