Великолепен старт на Мондиал 2010 прави Германия. Тимът на Йоги Льов показа изключителна класа на фона на съперниците сиа и поведе "само" с 2:0 на Австралия след 45 минути игра.

Германците "почнаха" своя опонент още от началната фаза. В 8-ата минута Йозил комбинира с Томас Мюлер в наказателното поле, халфът на Байерн се извърна и подаде топката странично на защитата на Австралия, там Подолски с мощен удар разстреля Шварцер.

Australian keeper Mark Schwarzer is unable to keep out Podolski's effort

В 24-ата минута Бундестима се размина с второто попадение в срещата. Тогава таранът Миро Клозе по чудо не успя да уцели вратата от 7-8 метра фронтално срещу Шварцер.

Грешка нямаше 3 минути по-късно. Големият голмайстор на Байерн реализира своя 49-и гол за националния тим и общо 11-и на такъв форум. Нападателят изпревари защитата и вратаря Шварцер и с глава прати топката в мрежата след центриране на Лам.

DURBAN, SOUTH AFRICA - JUNE 13:  Miroslav Klose of Germany gets ahead of Mark Schwarzer of Australia and scores the second goal for Germany during the 2010 FIFA World Cup South Africa Group D match between Germany and Australia at Durban Stadium on June 13, 2010 in Durban, South Africa.

До края на първата част, играещият страхотно плеймейкър на Вердер Месут Йозил на няколко пъти "пощади" тима на Австралия с пропуските си.

През втората част Бундестимът реализира още на два пъти. Тимът на Йоахим Льов бе максимално улеснен, тъй като в 56-ата минута звездата на "кенгурата" Тим Кейхил бе изгонен за грубо нарушение. Това сякаш охлади ентусиазма на австралийците.

Така се стигна до 68-ата минута, когато немците нанесоха третия си удар. Подолски намери Томас Мюлер на границата на наказателното поле. Халфът на Байерн по изключителен начин се освободи от двама защитници и с много техничен удар намери долния ъгъл на Шварцер.

Две минути по-късно влезлият преди секунди като резерва Какау реализира. Това стана след триходова комбинация. Йозил бе изведен по фланга и перфектно поднесе на Какау пред вратата и той не сбърка - 4:0.

В последните 20-ина минути срещата се доиграваше. Льов вкара в игра свежите Гомес и Марко Марин и даде почивка на звездите си Йозил и Лукас Подолски.

С представянето си Германия даде сериозна заявка за нещо повече в турнира и показа, че има сериозна класа, независимо от младостта на голяма част от играчите си.

Напълно заслужено за играч на мача бе избран нападателят на Германия Лукас Подолски, който се отличи с гол, асистенция и пробяга близо 10 км.