Австралия победи Сърбия с 2:1 в много драматичен двубой, но и двата отбора отпадат от световното първенство в ЮАР. Докато австралийците трябваше да гонят сериозна голова разлика за да разчитат на нещо повече, на сърбите не стигна само едно попадение за да се класират на осминафиналите.

През първата част Сърбия тотално надигра своя съперник и само късмета и липсата на концентрация пред завършващия удар спасиха „озитата"от няколко гола до почивката. Още в 6-ата минута Милош Красич можеше да опъне мрежата зад Шварцер, но вратарят внимаваше и изби силният му удар в корнер. 10 минути по-късно Кузманович беше изведен на отлична позиция в наказателното поле, но се засуети и не успя да отправи адекватен удар. В 23-ата минута дойде поредната опасност за австралийската врата. Бранислав Иванович отправи удар от 3-4 метра, който обаче беше отразен от безгрешния Шварцер.

През второто полувреме футболистите от Австралия излязаоха на терена коренно преобразени. Марк Брешано беше в центъра на обективите през цялото време, тормозейки отбраната на „плавите" с няколко опасни удара от дистанция. Така се стигна до 69-ата минута, когато за изнанада на мнозина, Тим Кейхил засече едно центриране с глава и откри резултата. Само 4 минути след това, Брет Холман увеличи преднината на Австралия с мощен удар от далеч. Резервата Пантелич все пак върна един гол в 84-ата минута, но сърбите не успяха да стигнат до ново попадение и отпадат от Мондиала.