Монако стигна до трудна победа с 2:1 над опашкаря Лил у дома. Срещата бе от 30-ия кръг на Лига 1. Гостите поведоха с гол на Мотиба (16), но с попадения на Рони Лопес (44) и Стеван Йоветич (61) "монегаските" стигнаха до пълен обрат.

Двубоят започна отлично за Лил. Гостите изненадаха Монако с попадение още в 16-ата минута дело на южноафриканския нападател Лебо Мотиба.

Тимът на Леонардо Жардим настисна, но стигна до изравняване едва минута преди края на първата част. Автор на гола стана Рони Лопес.

Малко след час игра резервата Стеван Йоветич донесе трите точки за своя отбор с гол след асистенция на Жоао Моутиньо.

Монако събра 66 точки и заема второ място във временното класиране. Лил продължава да е в зоната на изпадащите с едва 28 точки.