Милан допусна грешна стъпка по пътя към класиране за Шампионската лига през следващия сезон. В мач от 33-ия кръг на Серия "А" "росонерите" завършиха наравно 1:1 като гости на Парма.

Саму Кастайехо даде аванс на миланския гранд в 69-ата минута, а три минути преди края на редовното време Бруно Алвеш изравни.

Милан остава на 4-о място във временното класиране, но може да бъде изпреварен от Рома. Парма е 13-и с 36 точки.

Първата добра възможност пред гол бе за Милан в 5-ата минута, когато удар на Фабио Борини не намери целта. Малко след това Донарума с решителна намеса спря Фабио Чераволо. В 19-ата минута удар със задна ножица на Антонио Бариля мина покрай гредата.

В края на полувремето Донарума показа завиден рефлекс изби удар на Чераволо след изпълнение на корнер.

През втората част Гатузо предприе офанзивни смени и пусна в игра Кутроне и Кастайехо. Това даде резултат в 69-ата минута. Испанецът се разписа, след като засече с глава центриране на Сусо.

Снимка 419257

Източник: Twitter

В 73-ата и Кутроне се разписа, но с помощта на ВАР попадението му беше отменено заради засада на асистиралия му Пьонтек.

В 77-ата минута Донарума излезе неразчетено, но Силигарди нацели гредата. Десет минути по-късно Бруно Алвеш изпълни перфектно пряк свободен удар и изравни резултата.

Милан победи Лацио с 1:0

Милан излъга Лацио в голямото дерби от кръга в Серия "А"

"Росонерите" с голяма крачка към зона "Шампионска лига"