Милан се наложи над Киево с 3:1 като гост в мач от 8-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" на Винченцо Монтела записаха пети успех в шампионата и събраха 16 точки, като се изравниха на второто място в класирането с Рома.

Юрай Куцка наклони везните в полза на гостите от Милано с гол в 44-та минута след изстрел от далечна дистанция. Гостите нанесоха втория си удар мигновено след почивката, когато Мбайе Нианг с нов хубав гол отбеляза за 2:0.

Последваха няколко страхотни спасявания на Стефано Сорентино, преди Валтер Бирса да се разпише от фаул в 75-ата минута. До края на мача обаче "летящите магаренца" не успяха да стигнат до хикса, а вместо това Милан вкара за 3:1. Карлос Бака се разписа в 94-ата минута, с което бе оформен крайният резултат.

Следващата седмица предстои голямото дерби в Италия, в което Милан приема лидера Ювентус на "Сан Сиро" в Милано.

Киево - Милан 1:3