Милан победи Верона с 2:0 на "Маркантонио Бентегоди" в най-вълнуващия мач от неделната програма на 26-ия кръг в Серия "А". Раде Крунич (27') и Диого Далот (50') вкараха попаденията в срещата.

Стефано Пиоли направи цели шест промени след равенството 1:1 с Удинезе. Това даде резултат и "росонерите" се завърнаха на пътя на победите.

В деветата минута Томори сгреши със свое подаване към Джанлуиджи Донарума, но Лазаня не успя да се възползва от получения шанс за гол. В 15-ата Калабрия намери Леао, но ударът с глава на нападателя мина над вратата.

В 27-ата Крунич изведе тима си напреде в резултата с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Снимка 521832

В 50-ата минута Далот получи топката на границата на наказателното поле и с отличен изстрел удвои преднината на гостите. Три по-късно Салемакерс шутира, но топката мина над вратата.

Верона изигра един от най-безличните си мачове и не успя да затрудни нито веднъж Джанлуиджи Донарума.

Така Милан остава на второ място, вече с 56 точки. Домакините са осми с 38 пункта.