Милан започна новия сезон в Серия "А" с победа. "Росонерите" надвиха с 2:0 у дома Болоня. И двата гола вкара Златан Ибрахимович (35, 51-дузпа). Гостите завършиха срещата с човек по-малко, след два жълти картона на Дийкс.

На трибуните имаше 1000 зрители, колкото са позволени на този етап. Те бяха основно близки на футболистите и медицински лица от Ломбардия, поканени от Милан в знак на благодарност за всеотдайността им в битката с COVID-19.

Милан започна по-силно мача и се настани в половината на съперника си.

Снимка 497197

В 28-ата минута Кесие стреля много неточно, а секунди по-късно и Бенасер се размина с гола, макар ударът му да бе значително по-близо до целта от този на Кесие.

В 35-ата минута "росонерите" поведоха. Тео Ернандес получи достатъчно време и пространство, за да центрира и той намери по перфектен начин Ибрахимович. Шведът надскочи защитник в бяло и с глава прати топката в мрежата.

В 51-ата минута Бенасер изпревари противников играч в наказателното поле и бе фаулиран. Главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Златан Ибрахимович, който вкара за 2:0.

В 88-ата минута Митчел Дийкс бе изгонен с втори жълт картон.