Милан отново победи Лудогорец, отново не допусна гол и след общ резултат 4:0 се класира в следващата фаза на турнира Лига Европа.

"Росонерите" на Дженаро Гатузо биха с минималното 1:0 българския шампион, който макар и да игра на върха на възможностите си, не успя да затрудни по никакъв начин своя именит съперник.

Милан затова е Милан. С мисъл за предстоящия сблъсък срещу Рома в Серия "А", но и с нужната ефективност в днешния мач, играчите на италианците не оставиха шанс на разградчани да помечтаят дори за частичен успех - било то равенство или престижна победа.

Милан - Лудогорец 1:0, Борини откри резултата

Време е за реванша

Командата на Гатузо показа кой кой е във футбола, и с не повече от 30 % от възможностите си, във видимо тренировъчно темпо, подчиниха хегемона в българския футбол в последните години.

И все пак в началните минути изглеждаше, че разградчани този път поне ще се разпишат във вртата на гранда от Милано.

Не бяха изтекли и 2 минути, когато Шверчок опита удар пред дъгата на наказателното поле, но топката прелетя над вратата. Малко по-късно отново полякът бе изведен зад защитата на "росонерите", но новото попълнение на "орлите" се оказа в положение на засада.

Постепенно домакините изнесоха играта в центъра на терена, а Кутроне, Силва и Борини притесняваха максимално защитата на Лудогорец, която се пропукваше най-вече по двата фланга, където действаха Сисиньо и Натанаел.

Снимка 341740

Така се стигна и до попадението за Милан!

В 21-ата минута Сисиньо допусна да бъде надигран от Кутроне, който пусна успореден пас от фланга към далечната греда, а Фабио Борини без проблем я засече в мрежата на Хорхе Броун - 1:0 за Милан!

До края на полувремето се наложи на Георги Терзиев да чисти топката с глава пред голлинията заради неубедително излизане на Броун при центриране на Кеси и удар на Андре Силва почти от аутлинията.

Лудогорец пък стигна до едва един удар на Вандерсон в очертанията на вратата през първата част, спасен без проблем от Антонио Донарума.

През втората част картината не се промени, но все пак трябва да отбележим, че разградчани бяха с една идея по-креативни в предни позиции.

Снимка 341743

Те бяха близо до изравняване в 57-ата минута!

Шверчок получи топката пред вратарското поле при центриране на Сисиньо от фланга, но ударът на поляка попадна в обсега на Донарума, който изби.

До края на срещата разградчани имаха още един добър шанс да реализират при изпълнение на фаул, но удар на Натанаел мина високо над вратата.

Милан логично продължава напред и ще чака утрешния жребий, за да разбере следващия съперник си съперник в надпреварата, докато разградчани ще се съсредоточат върху защитата на титлата си в Първа лига.

Също така трябва да се отбележи, че мачът тази вечер се изигра пред обидно малко публика на стадион "Сан Сиро". На трибуните на съоръжението присъстваха малко над 15 000 зрители.