Милан победи Торино  с 4:2 в четвърфинален мач за "Купата на Италия". Домакините успяха да изравнят в добавното време и да пречупят съперника си в продълженията. Това стана само три дни след разгромната загуба на Торино от Аталанта у дома с 0:7. Следващият съперник на "росонерите" ще бъде шампиона Ювентус.

Джакомо Бонавентура откри в 12-ата минута. В 35-ата минута Глейсон Бремер изравни за "биковете". Бразилецът беше точен отново в 71-ата минута и изведе гостите напред. Хакан Чалханоглу изравни в добавеното време и вкара мача в продължения.

Златан Ибрахимович беше резерва, но се наложи да влезе в игра в 65-ата минута на мястото на Кжищоф Пьонтек.

Снимка 463906

В продълженията "росонерите" натиснаха здраво. Всичко се реши във втората част. Първо Хакан Чалханоглу вкара второт си попадение в 106-ата минута. 3 минути по-късно Златан Ибрахимович взриви трибуните и осигури мечтания полуфинал срещу Ювентус.

Преди първия съдийски сигнал на "Джузепе Меаца" "росонерите" почетоха баскетболната легенда Коби Брайънт, който загина преди два дни. Коби беше фен на Милан и тази вечер играчите на италианския гранд излязоха с черни ленти.

Много от привържениците бяха дошли с потници с името на Брайънт. На таблото се появи неговият лик, а феновете опънаха транспарант с надпис: "Почивайте в мир, Коби и Джиана! Завинаги заедно!"