Милан победи СПАЛ с 3:2 в мач от последния кръг на Серия "А". Въпреки успеха, "росонерите" остават на пето място в крайното класиране и ще играят в Лига Европа през следващия сезон. Миланският гранд се надяваше на грешки на Интер и Аталанта, за да се добере до Шампионската лига, но такива нямаше.

Милан започна силно срещата и пропусна чрез Пьонтек и Чалханоглу. По-добрата игра на гостите даде резултат в 17-ата минута, когато Милан поведе с 0:1. Кесие центрира отдясно към Чалханоглу, който със силен изстрел от 12 метра прати топката в долния десен ъгъл на Вивиано.

В 22-ата минута Франк Кесие удвои. Котдивоарският халф получи топката в наказателното поле, финтира защитник и прати топката във вратата.

Снимка 425458

В 28-ата минута Викари върна СПАЛ в мача след удар с глава.

Втората част започна с натиск на домакините, който даде резултат в 53-ата минута. Тогава Мохамед Фарес се разписа с глава за 2:2.

В 64-ата минута Милан стигна до дузпа, която Кесие вкара за крайното 2:3.

Интер победи Емполи с 2:1 и се класира за Шампионската лига