Милан си върна първото място в Серия "А" след победа с 3:1 като гост на Наполи. Двубоят бе от 8-ия кръг на Калчото. Двата гола за "росонерите" вкара Златан Ибрахимович (20,54), а един добави Йенс Хауге (95). За "партенопеите" се разписа Дрис Мертенс (63). В 65-ата минута Тиемуе Бакайоко получи червен картон.

Така миланският гранд, който днес бе без треньора си Стефано Пиоли, събра 20 точки и зае лидерската позиция. Наполи е шести с 14 пункта.

В началните минути Мерет отрази удари на Ребич и Чалханоолу.  В 14-ата минута Салемакерс нанесе неточен шут.

"Росонерите" поведоха в 21-ата минута. Тогава Ернандес центрира отляво, Златан надигра Кулибали и с глава прати топката във вратата за 0:1.

Снимка 506487

Наполи натисна в търсене на изравнителен гол. В 27-ата минута Донарума с блестяща намеса изби удар на Мертенс. При последвалото изпълнение на ъглов удар Ди Лоренцо нанесе удар, който срещна гредата.

Последваха два пропуска на Политано. Лозано също не успя да се разпише. В 42-ата минута Донарума спаси удар от пряк свободен удар на Мертенс.

В 54-ата минута Милан нанесе втория си удар по Наполи в мача. Тогава Чалханоглу пусна прекрасен извеждащ пас към Ребич. Той центрира към далечната греда за Ибрахимович, който от въздуха се разписа за втори път в мача.

След час игра Златан отново вкара, но попадението бе отменено заради засада.

Интер обърна Торино в драма с шест гола

"Нерадзурите" се наложиха с 4:2

В 63-ата минута Бакайоко отне топката от Франк Кесие и тя достигна до Мертенс. Белгиецът финтира Романьоли и прати топката покрай Донарума, с което намали изоставането на своя тим.

Две минути по-късно Бакайоко фаулира Ернандес и получи втори жълт картон. В 78-ата минута Коломбо замени Златан, който получи мускулна травма.

В добавеното време на мача Йенс Хауге оформи крайното 1:3.