Милан се изложи в Италия, губейки от испанския Бетис с 1:2 контрола, която се игра в Катаня. За "росонерите" дебютира новото звездно попълнение Леонардо Бонучи. Той дори сложи капитанската лента.

Милан вкара гол още в 12-ата минута чрез друг нов - Андре Силва, но попадението беше отменено. В 67-ата минута Фабиан Руис от Бетис откри резултата с удар от 20 метра. В 75-ата минута Милан изравни от дузпа, като пак в центъра на събитията беше Андре Силва.

В 87-ата минута ветеранът Хоакин шутира, но Антонио Донарума спаси с една ръка. От Бетис поискаха видеоповторение. То показа, че е имало игра с ръка на футболист на Милан и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Тони Санабрия, който донесе победата на Бетис.

Реферът показа цели девет жълти картона по време на уж приятелския мач...