Милан спечели гостуването си на остров Сардиния на Каляри с 2:0 и си осигури виртуалната титла "зимен шампион". Това се случва за първи път от 9 години насам. Златан Ибрахимович вкара и двете попадения. Шведът не се беше разписвал от ноември, когато получи контузия.

Ибрахимович откри от дузпа в седмата минута, отсъдена за нарушение срещу него.

Гостите бяха по-активни и в средата на първата част можеха да стигнат до второ попадение, но Краньо отрази удара от дистанция. В 37-ата минута гредата спаси Каляри от гол след удар на Калабрия.

Снимка 514522

Милан вкара второ попадение в 52-ата минута. Златан Ибрахимович получи топката от Калабрия на границата на наказателното поле, напредна и стреля. Попадението му беше проверено и потвърдено с ВАР поради съмнения за засада.

В 63-ата минута Каляри беше близо до почетно попадение чрез Джовани Симеоне, но Донарума спаси. В ответната атака Ибрахимович беше близо до хеттрик, но беше спрян от Краньо.

Четвърт час преди края на двубоя Милан остана с 10 души на терена, след като резервата Алексис Салемакарс получи втори жълт картон малко след появата си на терена.

С човек повече на терена Каляри заигра по-уверено и стигна до две добри възможности. Първата беше отразена от Донарума след удар с глава на Алберто Чери. При втората ударът на Лука Чепители отново с глава се оказа неуспешен.

Така Милан ще завърши полусезона на върха в класирането. Лошите новини за треньора Стефано Пиоли преди мача с Аталанта от следващия кръг обаче са поне три - влезлият като резерва Алексис Салемакерс получи червен картон, Симон Кяер се контузи, а Алесио Романьоли също е аут.

"Росонерите" имат 43 точки с 3 повече от съгражданите с от Интер. Милан спечели дербито между двата тима с 2:1.

Каляри е на 17-о място с 14 точки. Битката за спасяване продължава.