Милан победи Парма с 3:1 в мач от 33-ия кръг на Серия "А". Гостите поведоха след гол на Ясмин Куртич минута преди почивка. Франк Кесие, Алесио Романьоли и Хасан Чалханоглу направиха обрата за домакините.

Домакините приложиха натиск от самото начало на двубоя, но първите им няколко удара бяха или блокирани, или неточни. В 14-ата минута пък Корнелиус трябваше да напусне терена, като беше заменен от Ян Карамо. В 20-ата, след поредния корнер за "росонерите", техният капитан Алесио Романьоли нацели напречната греда при удар с глава. Малко след това те организираха добра атака и Джакомо Бонавентура се разписа, но той се оказа в положение на засада, заради което голът му не беше зачетен.

В 42-ата минута Жервиньо осъществи добър пробив, но отправи прекалено силен шут. След това Ибрахимович отново не успя да открие резултата, но това направи Куртич за гостите в 44-ата минута с прецизен удар. В добавеното време на първата част ВАР разгледа ситуация за потенциална дузпа за фаул на Матео Дармиан срещу Ибрахимович, но се оказа, че Тео Ернандес е бил в засада.

Снимка 488225

В 50-ата минута Бонавентура пробва удар, който не намери рамките на вратата, а малко след това далечен шут на Куртич излезе в корнер. Натискът на Милан най-после даде резултат и отборът само за четири минути развоят на мача беше обърнат. Първо, в 55-ата минута Кесие изравни с топовен шут. Така той се разписа в трети пореден мач. В 59-ата пък Романьоли с глава засече центриране на Чалханоглу от фаул, с което резултатът стана 2:1.

В 74-ата минута Кулушевски си проправи път между противниковата защита и нанесе шут. След рикошет топката се удари в гредата. Последваха пропуски на резервата Роберто Инглезе и Куртич. В 77-ата Бонавентура направи добър рейд и подаде на Хакан Чалханоглу, който от дъгата на наказателното поле прати топката в далечния ъгъл на вратата с удар по земя.

Стартови състави:

Милан: Донарума, Конти, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кесие, Билия, Леао, Бонавентура, Чалханоглу, Ибрахимович

Парма: Сепе, Дармиан, Якопони, Алвеш, Галиоло, Граси, Бругман, Куртич, Кулушевски, Корнелиус, Жервиньо

Милан остана на седма позиция с 53 точки, колкото има и шестия Наполи, който вече си е осигурил място в Лига Европа. Прекият съперник на "росонерите" е Сасуло с 46 точки и с домакински мач с Ювентус по-късно днес. Парма е на 12-ата позиция с 40 точки и само на теория може да изпадне.