Отборът на Милан успя да постигне втора поредна победа в италианската Серия "А". Тимът на Стефано Пиоли успя да измъкне победата над Удинезе с 3:2 в мач от 20-ия кръг на италианското първенство. Героя на мача се казва Анте Ребич, който в последната секунда на мача успя да донесе победата за домакините. По този начин отборът на Стефано Пиоли събра актив от 28 точки и се намира на 8-ата позиция, а гостите са на 13-то място с 4 точки по-малко.

Двубоят започна по отличен начин за Удинезе, които съумяха да открият резултата в 6-ата минута. Йенс Ларсен пое отбита топка и нанесе брилянтен удар, с който наказа Джанулиджи Донарума, който бе излязъл неразчетено извън наказателното поле.

Снимка 462261

10 минути по-късно "малките зебри" бяха на косъм от второ попадение, но Кевин Лазаня прати топката над напречната греда.

До почивката златен шанс за Милан пропиляха нападателите на "росонерите" Златан Ибрахимович и Рафаел Леао.

Втората част започна перфектно за домакините. Анте Ребич влезе на мястото на Бонавентура, за да успее да изравни резултата. Андреа Конти успя да намери връхлитащия хърватин, който разстреля вратаря Мусо.

В 71-ата обратът на "Сан Сиро" бе пълен, когато бекът на Милан Тео Ернандес с истинска тупалка успя да парира гостите и да изведе напред в резултата своя тим.

Снимка 462263

И както мачът вървеше към успех за "росонерите", Кевин Лазаня промени ситуацията на терена, вкарвайки хубав гол с глава в 85-ата минута, правейки безпомощен Донарума.

Секунди преди реферът да даде края на мача, Анте Ребич накара "Сан Сиро" да избухне, отбелязвайки победния гол в мача, след страхотен пробив и удар от границата на наказателното поле.

Следващият мач на Милан е гостуване на Бреша на 24-ти януари, докато Удинезе ще пътува до Парма, където 2 дни по-късно играе срещу едноименния отбор.

Милан: Донарума, Романьоли, Кяер, Ернандес, Конти, Бонавентура (46 - Ребич), Бенасер, Кеси, Кастийехо (77 - Крунич), Ибрахимович, Леао.

Удинезе: Мусо, Трост-Еконг, Бекао, Нийтинк, Де Пол, Мандрагора, Фофана, Сема (88 - тер Авест), Ларсен, Окака, Ласагна.