Капитанът на националния отбор по джудо Ивайло Иванов спечели златния медал в категория до 90 килограма на турнира Гран при в Алмада (Португалия).

На финала Иванов победи бронзовия медалист от Игрите в Токио 2020 Кристиан Тот от Унгария с "ипон" 2:32 минути преди края на срещата.

Българинът спечели пет мача по пътя си към титлата. Във втория кръг Иванов надделя с "ипон" срещу Джу-еоп Хан (Република Корея), след което се наложи над Джамал Петгрейв (Великобритания) в две "вадзари".

На четвъртфиналите българинът победи с "ипон" Роланд Гос (Унгария), а в спор за място на финала също с "ипон" 1:32 минути преди края спечели срещу сърбина Дарко Браснйович.

На финала Иванов започна отлично и беше близо до "ипон" по-малко от минута преди началото, но Тот успя да се освободи. Все пак българинът продължи да доминира и няколко секунди по-късно стигна до крайния успех.

В категория до 100 кг българинът Борис Георгиев загуби във втория кръг с "ипон" от Арън Фара (Австрия).

България участва с отбор от седем джудисти в Алмада, но само Ивайло Иванов спечели отличие и стана шампион при 90-килограмовите.