Второто издание на професионалните бойни гала вечери SENSHI се проведе в "Арена Армеец" и бе изключително атрактивно и грандиозно.

След като през февруари първото събитие на веригата препълни най-голямата зала в Двореца на културата и спорта във Варна, сега SENSHI поднесе още по-зрелищно шоу и по-оспорвани битки на взискателните фенове в столицата.

На ринга един срещу друг се изправиха едни от най-силните състезатели от България, Холандия, Босна и Херцеговина, Беларус и Япония в стил К-1. Двубоите бяха общо 12, като четири от тях се проведоха в карате киокушин, а един - в муай тай. Останалите срещи се играха по правилата на стил К-1.

SENSHI 2 събира топ бойци на пресконференция в петък

Брифингът ще състои на 12 април

Известният български ММА боец и 11-кратен републикански шампион по кикбокс Деян Топалски отстъпи пред Ахмед Крънич от Босна и Херцеговина в среща за Европейската титла на WAKO PRO. Опонентът на Топалски е сред най-изявeните бойци в родината си, носител е и на европейска титла. Има зад гърба си десетки медали, като през 2017 година става втори на Световното WAKO първенство, а през 2018 година печели сребро от Континенталното WAKO първенство.

Деян Топалски загуби спора за европейската титла на WAKO PRO от Ахмед Крънич на SENSHI 2

Успех със съдийско решение за босненския шампион

В спор за Световния пояс на WAKO PRO капитанът на националния отбор по кикбокс на България Атанас Божилов зарадва феновете в "Арена Армеец" с победа срещу един от най-известните кикбоксьори на Беларус Макс Сподаренко (кат. до 71,800 кг). Сподаренко е участвал редица пъти в големите професионални кикбокс турнири W5. Има десетки титли на аматьорския ринг. Многократен шампион на Република Беларус, победител в Световната купа на WAKO и сребърен медалист на Световното първенство WAKO. Професионалният му рекорд е 22 боя - 13 победи и вече 10 загуби.

Атанас Божилов спечели световната титла на WAKO PRO след победа срещу Макс Сподаренко на SENSHI 2!

Страхотен успех за капитана на националния отбор по кикбокс

Специално за SENSHI в България пристигна холандската легенда Петер Артс, който е считан за един от най-добрите кикбоксьори за всички времена. Той дойде у нас с някои от най-силните си бойци.

Петер Артс: Ще заложим на холандската сила в "Арена Армеец", организацията на SENSHI 2 е перфектна!

Петер Артс пред ТОПСПОРТ: Ще заложим на холандската сила в "Арена Армеец", организацията е перфектна!

"Българските бойци са отлично подготвени, но и моите също"

Срещу един от тях се би Богдан Шумаров, който победи Иляс Букаюа. 22-годишният холандец е висок 184 сантиметра и силата му е в дясната ръка. Активът му е 15-5-0. Двамата с Шумаров се изправиха в битка в категория до 72,500 кг по правилата на кикбокс, стил К1. Богдан е един от най-сериозните ни млади представители в този спорт, става и Европейски шампион по кикбокс за аматьори и професионалисти, отбелязва boec.bg.

Богдан Шумаров с единодушен успех срещу Иляс Букаюа

Заслужена победа за българския боец

Сериозно бе и предизвикателството пред българина Николай Йоргов. Състезателят на столичния клуб "Армеец", който има медали по карате киокушин, ръкопашен бой и муай тай, постигна втора победа на професионалния ринг на SENSHI. На първото издание на гала вечерта той постигна убедителна победа като нокаутира съперника си за по-малко от 30 секунди. Сега Йоргов се справи с холандеца Томас Дуве от отбора на Артс. Категорията на двамата бе 80 кг.

Николай Йоргов надделя с единодушно решение над Томас Дуве

3:0 съдийски гласа за Йоргов

Многократният ни медалист от световни и континентални първенства - Костадин Костов се справи за отрицателно време с японеца Юта Учида. Двамата се биха в тежка категория в стил К-1. Учида е трикратен шампион на Япония по карате. Медалист е на редица международни състезания. Само преди няколко седмици Костов се завърна от Тайланд, където грабна златен медал от Световното първенство по муай тай.

Костадин Костов с експресен успех срещу Юта Учида

Победа за минута и половина за българския състезател

На SENSHI 2 видяхме и изцяло чуждестранен сблъсък при тежките представители. В среща от категория -95 кг един срещу друг се изправиха холандецът от тима на Артс Бадр Фердаус и сърбинът Саша Драгич. Ученик номер едно на Артс постигна победа със съдийско решение.

Бадр Фердаус надделя с 3:0 съдийски гласа над Саша Драгич

Успех за школата на Петер Артс

За пръв път на профи бойна гала вечер по кикбокс и муай тай се състояха и четири атрактивни двубоя по карате киокушин. Те се играха по правилата на KWU International Professional League в 3 рунда от по 3 минути - фул контакт карате киокушин с удари в главата.

Петър Стойков от България победи руснака Омар Магомедов в категорията до 70 кг. Петър е състезател на клуб "Самурай". Многократен републикански шампион по кикбокс и по карате киокушин, световен и европейски шампион по муай тай, сребърен медалист по карате киокушин от Световното първенство за юноши, старша възраст.

В категория до 83 кг руският кикбокс и киокушин шампион Андрей Чехонин надделя над мощния казахстански боец Аслан Садвакасов с нокаут. Третият сблъсък бе между Акира Умемура (Япония) и Сергей Браун, като вторият постигна забележителен успех. На ринга имахме възможността да видим и киокушин двубой между световния шампион по муай тай Кристиян Георгиев и бразилеца Маркос Зинхани. Победата отново бе за България!

Родните бойци са готови за SENSHI

Капитанът на националния ни отбор по кикбокс ще се бие срещу най-сериозния си противник

Единствената битка по муай тай на SENSHI бе между най-добрия български муай тай боец Антон Петров и коравия Танасис Кукуфикис от Гърция. Двамата се срещнаха за втори път, след като в първия им двубой Петров надделя. Днес сценарият беше същият, като Антон постигна убедителна победа, правейки невъзможно продължаването на мача за опонента си.

По време на гала вечерта в "Арена Армеец" се проведе и двубой по кикбокс между Христо Йорданов и Андриян Димитров. Те се срещнаха за втори път на бойния ринг, след като през 2017 г. Йорданов надделя на Ultimate Pro fight 7. Неслучайно сега Димитров отправи покана за реванш към опитния боец, който взе решение да сложи край на състезателната си кариера. За Христо двубоят на SENSHI бе бенефис, но за негово нещастие той го загуби.

Кикбокс легендата Петер Артс пристига на 18 април за бойната гала вечер SENSHI 2