Манчестър Юнайтед стигна до късен успех с 2:1 като гост над Кристъл Палас, в мач, който ще се запомни с изключително слабото съдийство на главния рефер Крейг Поусън.

Последният, неволно или не, се превърна в основно действащо лице на двубоя, като сбърка доста грубо и в двете посоки.

Всичко започна в 38-та минута, когато реферът вместо да изгони Маркос Рохо за брутално влизане в краката на Уилфрид Заха, му отправи само предупреждение, което вбеси треньорския щаб на домакините. Съвсем оправдано, разбира се...

В края на полувремето неговите помощници не останаха по-назад и сътвориха още по-чутовна глупост, зачитайки изключително нередовен гол на Пол Погба.

Французинът се възползва от пас на Ибрахимович с...ръка, който само съдиите не видяха, в наказателното поле, а на всичкото отгоре най-скъпият футболист в света бе и в очевидно положение на засада. Но кой да забележи!

През втората част домакините от Палас тръгнаха да изравняват, но Давид Де Хеа на два пъти отчая Джо Ледли и Джеймс Макартър.

Все пак играчите на Алан Пардю стигнаха до изравнителен гол в 66-та минута, когато Макартър се възползва от ефектен пас с пета на Дилейни и вкара красивно попадение за 1:1!

Последваха нови скандални отсъждания на Крейг Поусън, който отмени гол на Хуан Мата заради засада, а такава по-скоро нямаше.

Минути по-късно реферът отново сгафи, като не отсъди дузпа за "червените дяволи" за игра с ръка на защитник на Палас в наказателното поле.

Съдбата обаче намигна на играчите на Юнайтед минути преди края на срещата.

В 88-та минута Пол Погба изведе зад защитата Златан Ибрахимович, а шведът показа високата си класа и с хубав удар от полупаднало положение прати топката в мрежата, с което донесе трите точки на Манчестър за радост на Жозе Моуриньо!

Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед 1:2