Манчестър (Юнайтед) развали набързо добрите впечатления от мача с Фейеноорд за Лига Европа през седмицата, спечелен от "червените дяволи" с 4:0 и невероятна игра.

Днес не беше съвсем така, а формацията на Жозе Моуриньо за пореден път от началото на сезона не успя да спечели на "Олд Трафорд", след като завърши при равенство 1:1 срещу Уест Хем, макар че имаше няколко добри положения за гол. Португалският мениджър на Юнайтед пък бе отстранен от скамейката в средата на първото полувреме заради пререкания със съдията.

Снимка 265032

Още при първата си атака Уест Хем поведе в резултата, след като Диафра Сако засече центриране на звездата на лондонския клуб - Дмитри Пайе.

Все пак Юнайтед отговори светкавично и зареди атаките пред противниковата врата, което доведе сравнително бързо до изравнително попадение. Отново след центриране Златан Ибрахимович се разписа за 1:1, а в края на полувремето Рашфорд не успя да преодолее вратаря на гостите - Дарън Рандолф, останал очи в очи с него.

През втората част домакините трудно стигаха до опасности, но след влизането на Рууни и Мхитарян играта в атака се оживи. Последният нацели страничната греда след удар от дъгата на наказателното поле, а вкараната от Лингаард след това топка в мрежата не бе зачетена като гол заради засада.

В края на срещата Давид Де Хеа се намеси решително и спаси точката за Юнайтед, след като отрази диагонален удар на Колинс.

Манчестър Ю - Уест Хем 1:1