Мениджърът на Манчестър Юнайтед - Оле Гунар Солскяер, естествено бе един от най-щастливите хора на "Етихад", след като неговите футболисти надвиха големия градски опонент Сити с 2:0.

Ето какво каза норвежецът:

"Удоволствие. След първия гол имахме предимство за 10-15 минути, но в последния половин час от първото полувреме резултатът прекалено много определяше играта ни. Понякога, когато се защитаваш срещу силни отбори, те неизбежно успяват да създадат шансове. Имахме нужда от почивката, за да се съберем отново. Вторият гол бе великолепен. Люк Шоу показа какво точно може. Сутринта той бе под въпрос и трябваше да премине късен фитнес тест. Но какво представяне имаше днес.

Мисля, че се защитавахме много добре. Приличахме много повече на себе си, когато владеехме топката, и атакувахме умно. Антони Марсиал бе играч на мача, а при него имаше още повече въпросителни за днес, отколкото за Люк. Това бе Антони, когото познаваме. Радвам се за него.

Манчестър Сити има такава преднина, че можем само да мислим за това да печелим нашите мачове и да бъде по-добри, отколкото бяхме през миналия сезон", заяви Солскяер след победата на "Етихад".

Манчестър Сити загуби с 0:2 дербито срещу Манчестър Юнайтед във Висшата лига